ZŁOTKA PIŁKARSKIE

Awans piłkarek nożnych z Gimnazjum w Mrokowie do etapu wojewódzkiego

Z wielką radością przyjęliśmy wygraną naszych zawodniczek w piłce nożnej, zarówno w zawodach gminnych, powiatowych, jak i międzypowiatowych. Etap gminny odbył się15 września na stadionie w Lesznowoli.

Do rozgrywek zgłosiły się wszystkie szkoły z naszego terenu. Pierwszy mecz okazał się bardzo trudny. Wysokie wymagania postawiły dziewczęta z Mysiadła. Już po kilku minutach wyszły na prowadzenie. Po stracie gola ruszyliśmy do odrobienia straty. Z minuty na minutę robiło się nerwowo, a koniec meczu zbliżał się nieubłaganie. Dziewczyny nieustannie atakowały bramkę rywalek. I kiedy sędzia zamierzał zakończyć mecz, ostatnia nasza akcja przyniosła gola i wyrównanie 1:1. Drugi mecz z Łazami wygraliśmy zdecydowanie - 3:0. Świetna gra w obronie i bardzo dobrze przeprowadzane ataki pozwoliły nam zrobić kolejny krok do upragnionego złota. W trzecim meczu szybko strzeliliśmy bramkę, lecz uśpieni tą przewagą, oddaliśmy pole gry rywalkom z Lesznowoli, które niedługo potem zdobyły bramkę wyrównującą. Pozostało niewiele czasu na wyprowadzenie wyniku na naszą korzyść. Przeprowadziliśmy szturm na bramkę przeciwniczek. Kilka akcji w parę minut, a jedna z nich zakończyła się sukcesem. Pozostawało już tylko postawić kropkę nad i. W ostatnim meczu, aby zająć pierwsze miejsce, nie mogliśmy przegrać. Sztuka ta udała się z nawiązką, ponieważ spotkanie z Nową Iwiczną zakończyło się pewną wygraną.

Wyniki meczów przedstawiały się następująco:

Mroków – Mysiadło 1:1

Mroków – Łazy 3:0

Mroków – Lesznowola 2:1

Mroków – Nowa Iwiczna 3:0

Zdobyliśmy 10 pkt., strzelając 9 i tracąc 2 bramki. Wszystkie bramki zdobyła Klaudia Szeląg.

A oto ostateczna klasyfikacja rozgrywek gminnych :

I miejsce MROKÓW

II miejsce Mysiadło

III miejsce Łazy

IV miejsce Nowa Iwiczna

V miejsce Lesznowola

Na etapie powiatowym, który odbył si 22 września w Górze Kalwarii, spotkaliśmy się z najlepszymi drużynami z całego powiatu piaseczyńskiego. Wszystkie drużyny zostały podzielone na dwie grupy po trzy zespoły. Do naszej grupy trafiły dziewczyny z Cendrowic
i faworyzowanego Piaseczna. Przy wybranym przez organizatora systemie gier, aby znaleźć się w finale, należało wygrać oba mecze w grupie. Dziewczyny wywiązały się z tego obowiązku wzorowo. O ile pierwszy mecz z Cendrowicami był trudny, bo tylko jedna strzelona bramka nie pozwalała do końca meczu na jakąkolwiek pomyłkę, to drugi mecz
z Piasecznem rozegraliśmy bardzo dobrze, strzelając rywalkom trzy bramki. Pozostawała już tylko jedna przeszkoda do odniesienia historycznego sukcesu. Na drodze do upragnionego złota stanęły dziewczyny z Uwielin. Początek bardzo nerwowy w naszym wykonaniu. Wykorzystały to rywalki, przeprowadzając kilka dobrych akcji. Ale z minuty na minutę nasza gra stawała się coraz bardziej skuteczna. I jeszcze przed przerwą wyszliśmy na prowadzenie. Po zmianie stron przycisnęliśmy rywalki jeszcze mocniej i podwyższyliśmy prowadzenie. Całkowitym nokautem okazało się zdobycie trzeciej bramki na dwie minuty przed końcem. Koncertowo rozegrany mecz. Finał na 3:0 dla Mrokowa.

A oto wyniki poszczególnych meczów:

Mroków – Cendrowice 1:0 bramka: Klaudia Szeląg

Mroków – Piaseczno 3:0 bramki: Natalia Bednarczyk, Julia Sachajczuk, Klaudia Szeląg

VI miejsce Konstancin

Etap międzypowiatowy odbył się 10 października również w Górze Kalwarii.
Do zawodów stanęły najlepsze drużyny z powiatu: Legionowo, Otwock, Nowy Dwór, Wołomin i Piaseczno. System rozgrywek to każdy z każdym. Czekały nas więc 4 mecze, każdy po 14 minut. Pierwszy rozgrywaliśmy z powiatem otwockim, z ekipą z Celestynowa. Zgodnie z założeniami przedmeczowymi ruszyliśmy zdecydowanie do atakowania, lecz powodów do zadowolenia mieliśmy niewiele, gdyż seryjnie marnowaliśmy sytuacje bramkowe. Na szczęście przeciwniczki nie stwarzały klarownych okazji do zdobycia goli, co pozwoliło nam skupić się głównie na atakowaniu. Ostatecznie w drugiej połowie zdobyliśmy upragnioną bramkę i wygraliśmy 1:0. W drugim spotkaniu już na początku popełniliśmy kardynalny błąd w bronieniu i dziewczyny z Chotomowa zdobyły gola. Od razu rzuciliśmy się do odrabiania straty. Huraganowe ataki dziewczyn przez długi czas kończyły się niecelnym strzałem bądź kapitalną interwencją bramkarki przeciwniczek. Jednak w końcówce, po faulu przed polem karnym i znakomitym uderzeniu z rzutu wolnego, doprowadziliśmy do wyrównania. Mecz zakończył się remisem 1:1. Kolejny mecz przyniósł wyrównaną walkę z zespołem z Pomiechówka. Był to trudny pojedynek, lecz to dziewczyny z Mrokowa strzeliły jedyną w tym spotkaniu bramkę i mogły cieszyć się z zasłużonego zwycięstwa. Od historycznego sukcesu dzielił nas już tylko jeden wygrany mecz. Do decydującego starcia o pierwsze miejsce dziewczyny stanęły do walki z zawodniczkami z Ostrówka. Już na przerwę schodziliśmy z jednobramkowym prowadzeniem po świetnym strzale z dystansu, zaś tuż po przerwie podwyższyliśmy wynik na 2:0. Po zdobyciu trzeciej bramki wiedzieliśmy, że złoto powędruje do Mrokowa.

Wyniki meczów na szczeblu międzypowiatowym przedstawiają się następująco:

Mroków – Celestynów 1:0 bramka: Klaudia Szeląg
Mroków – Chotomów 1:1 Bramka: Natalia Bednarczyk
Mroków – Pomiechówek 1:0 bramka: Klaudia Szeląg
Mroków – Ostrówek 3:0 bramki: Julia Sachajczuk, Natalia Bednarczyk, Klaudia Szeląg

Ostateczna klasyfikacja w zawodach międzypowiatowych:

II miejsce Ostrówek

III miejsce Celestynów

IV miejsce Pomiechówek

V miejsce Chotomów

Słowa uznania należą się wszystkim dzielnie walczącym zawodniczkom. Kapitalnie zaprezentowała się nasza bramkarka Asia Włodarczyk, która wielokrotnie ratowała nas od straty bramki. Bardzo ambitnie grała Julia Sachajczuk na środku obrony, zawzięcie pomagały jej na bokach obrony Ola Kurzepa, Sandra Al.-Saaiydeh i Natalia Garwoła. Wielkie brawa należą się także Natalii Cywińskiej, Patrycji Rek, Gabrysi Arak i Oli Szklarczyk, które były niebywale zdeterminowane do walki na boisku i pokazały, że potrafią grać lepiej w piłkę od niejednego chłopaka. Wielkie słowa uznania za piękny kunszt piłkarski należą się byłym zawodniczkom UKS Orlęta Mroków, teraz KS Raszyn: Natalii Bednarczyk i Klaudii Szeląg.

W skład reprezentacji dziewczęcej drużyny w piłce nożnej Gimnazjum w Mrokowie wchodzą:

Drugi szereg od lewej: Sandra Al-Saaiydeh IIB, Julia Sachajczuk IIB, Natalia Garwoła IIB, Aleksandra Kurzepa IIB, Gabrysia Arak IIB, Asia Włodarczyk IIB

Pierwszy szereg od lewej: Marcin Olszewski (trener), Aleksandra Szklarczyk IA, Patrycja Rek IA, Natalia Bednarczyk IA, Natalia Cywińska IA, Klaudia Szeląg IA