Mroków, 05.04.2019 r.

Szanowni Państwo Rodzice,

W związku z zaplanowaną od 8 kwietnia 2019 r. przez Związek Nauczycielstwa Polskiego akcją strajkową uprzejmie informuję:

  1. Akcja strajkowa na charakter ogólnopolski. Obecna sytuacja jest bardzo dynamiczna i dlatego należy śledzić rozwój wydarzeń podawany w mediach.
  2. Formuła strajku przewiduje informowanie pracodawcy o przystąpieniu do strajku przez pracownika w każdym dniu akcji protestacyjnej. Liczba strajkujących może zmieniać się w każdym dniu strajku. Przewidujemy, że będzie ona w naszej szkole bardzo duża, gdyż w przeprowadzonym referendum za strajkiem opowiedziało się 92 % pracowników biorących w nim udział.
  3. W czasie strajku nie odbędą się wszystkie planowe zajęcia dydaktyczne.
  4. Szkoła będzie prowadziła zajęcia opiekuńcze, ale w bardzo ograniczonym zakresie z uwagi na skalę protestu. Stąd apel do Państwa o bardzo rozważne i przemyślane posyłanie dzieci do placówki.
  5. Autobusy szkolne nie zostały odwołane.
  6. W okresie trwania akcji strajkowej Gminna Biblioteka Publiczna, Gminny Ośrodek Kultury oraz Centrum Sportu będą starały się zorganizować dla Państwa dzieci zajęcia świetlicowe i sportowe. Szczegółowy plan tych zajęć znajdą Państwo na stronach internetowych tych placówek.
  7. Na czas akcji strajkowej ograniczeniu ulegnie możliwość wejścia do budynku szkoły.
  8. Dokładamy wszelkich starań, aby egzaminy gimnazjalne i egzaminy ósmoklasisty odbyły się w zaplanowanych terminach. Ostateczna decyzja w tej sprawie zostanie podjęta na początku przyszłego tygodnia.

Mamy nadzieję, że jednak dojdzie do porozumienia między Rządem RP a Związkiem Nauczycielstwa Polskiego, a wtedy od poniedziałku zajęcia będą odbywały się zgodnie z planem.

Ze względu na dynamikę sytuacji prosimy Państwa o monitorowanie komunikatów na stronie internetowej szkoły (www.zspmrokow.pl) oraz w dzienniku elektronicznym.

Małgorzata Perzyna

Dyrektor szkoły

List Mazowieckiego Kuratora Oświaty do rodziców w związku ze strajkiem nauczycieli (KOG.552.135.2019)

Szukaj

01 czerwca 2019 r.
Międzynardowy Dzień Dziecka

 7 czerwca 2019 r.
Bal Ósmoklasisty
 14 czerwca 2019 r.
Bal Gimnazjalny
 19 czerwca 2019 r.
Zakończenie zajęć dydaktyczno - wychowawczych

bip logo