Partnerstwa strategiczne na małą skalę KA SCH 210.

2023-1-PL01-KA210-SCH-000157500

Our actions are our future!

                 

Nasza szkoła (jako koordynator) rozpoczęła realizację kolejnego projektu unijnego Erasmus +. Tym razem w ramach partnerstw strategicznych na mała skalę w Edukacji Szkolnej. Projekt uzyskał grant dzięki efektywnej współpracy koordynator projektów unijnych Pani Renacie Kiliańskiej z partnerami ze szkół z Turcji, Portugalii i Łotwie. Jest to już kolejny projekt unijny na realizację którego pani Kiliańska z sukcesem pozyskała środki. Wartość projektu to  60.00 Euro i będzie on realizowany do października 2025 roku.

Celem projektu jest nawiązanie partnerstwa na rzecz wysokiej i skutecznej jakości edukacji ekologicznej. Dzięki uczestnictwu w nim, uczniowie  rozwiną wiedzę, umiejętności i postawy potrzebne do prowadzenia działalności proekologicznej, nauczyciele zaś otrzymają zasoby do nauczania koncepcji i praktyk związanych z edukacją ekologiczną. Podczas realizacji projektu kształtowane również będą umiejętności cyfrowe .

Uczestnikami projektu będzie 6 uczniów z klas 5-tych, którzy wezmą udział w działaniach mobilnościach u nas w szkole  i u zagranicznych. Pierwsza mobilność i jednocześnie pierwsze spotkanie parterów w realu odbyło się w naszej szkole w dniach 06-10.05.2024r. Gościliśmy w naszej szkole gości z Łotwy, Portugalii i Turcji. W ramach działań projektowych zorganizowaliśmy dwa wyjazdy do Warszawy, podczas których uczniowie wraz z opiekunami zwiedzili Zamek Królewski, Stare Miasto, Nowy Świat, Plac Grzybowski, Pałac Kultury i Nauki. Po intensywnym zwiedzaniu mile spędzili czas w Centrum Nauki Kopernik oraz ZOO warszawskim. W ramach zajęć w szkole uczestnicy projektu wzięli udział w zajęciach w związanych z ekologia, tworzyli logo oraz poznali naszą szkołę. Zarówno nasi goście jak również piątoklasistki biorące udział w projekcie bardzo chętni do działań i otwarci na nawiązywanie relacji i komunikację w języku angielskim co niewątpliwie jest ogromną korzyścią wynikającą z udziału w projekcie. Wszystkie aktywności zostały przygotowane i przeprowadzone przez zespół Erasmus +.

Szukaj