Katarzyna Tu - chińska asystentka kulturowa w ZSP Mroków.Pedagog i działaczka społeczna; była prezes stowarzyszenia International Women's Association oraz konsultantka języka angielskiego w prywatnych szkołach w Tajchungu na Tajwanie w latach 2000 - 2011. Mieszkała 13 lat na Tajwanie i 10 lat w USA, gdzie pracowała jako menadżerka programów biznesowych i koordynatorka programów szkoleniowych dla Krieble Institute w Waszyngtonie, D.C. Absolwentka University of Michigan, na kierunkach: psychologia, dziennikarstwo i marketing.  Obecnie współzałożycielka Fundacji AZJA – Centrum Wymiany Kulturowej oraz koordynatorka projektu ‘(Z) Powrotem w Polsce’; prywatnie żona Tajwańczyka oraz matka dwóch wielokulturowych nastolatków.

Nguyen Van Kinh – wietnamski asystent kulturowy w ZSP Mroków. Muzyk, absolwent Akademii Muzycznej w Hanoi i Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Były członek orkiestry symfonicznej w Hanoi. Przez osiem lat prowadził w Polsce firmę odzieżową Minh Phuc. Pracował w Fundacji Świat na Wyciągnięcie Ręki. Interesuje się muzyką klasyczną, ogrodnictwem a także historią i kulturą.

Ton Van Anh – wietnamska asystentka kulturowa w ZSP Mroków (język wietnamski). Socjolog, działaczka społeczna i publicystka, tłumaczka literatury polskiej na język wietnamski, koordynatorka Sekcji Cudzoziemskiej Stowarzyszenia Wolnego Słowa. Od wielu lat świadczy pomoc Wietnamczykom mieszkającym w Polsce, organizuje kursy języka i kultury polskiej oraz wydarzenia kulturalne zbliżające do siebie społeczeństwo polskie i imigrantów. Działaczka na rzecz praw człowieka i demokracji w Wietnamie. Sama jako nastolatka doświadczyła losu niepolskojęzycznego dziecka w polskiej szkole, od wielu lat towarzyszy wietnamskim rodzicom w charakterze tłumacza i konsultanta w polskich szkołach.


Szukaj

bip logo