Liliana Liu - chińska asystentka kulturowa w Szkole Podstawowej w Mrokowie. Ukończyła Akademię Pedagogiczną miasta Shengyang w Chinach. W roku 1997 ukończyła Kijowski Narodowy Uniwersytet Lingwistyczny na Ukrainie. Starszy nauczyciel języka chińskiego. Otrzymała Międzynarodowy Certyfikat Kompetencji USA. Mieszka w Polsce od roku 2010. Mama dwóch synów.

Nguyen Van Kinh – wietnamski asystent kulturowy w Szkole Podstawowej w Mrokowie. Muzyk, absolwent Akademii Muzycznej w Hanoi i Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Były członek orkiestry symfonicznej w Hanoi. Przez osiem lat prowadził w Polsce firmę odzieżową Minh Phuc. Pracował w Fundacji Świat na Wyciągnięcie Ręki. Interesuje się muzyką klasyczną, ogrodnictwem, a także historią i kulturą.

Ton Van Anh – wietnamska asystentka kulturowa w Szkole Podstawowej w Mrokowie. Socjolog, działaczka społeczna i publicystka, tłumaczka literatury polskiej na język wietnamski, koordynatorka Sekcji Cudzoziemskiej Stowarzyszenia Wolnego Słowa. Od wielu lat świadczy pomoc Wietnamczykom mieszkającym w Polsce, organizuje kursy języka i kultury polskiej oraz wydarzenia kulturalne zbliżające do siebie społeczeństwo polskie i imigrantów. Działaczka na rzecz praw człowieka i demokracji w Wietnamie. Sama jako nastolatka doświadczyła losu niepolskojęzycznego dziecka w polskiej szkole, od wielu lat towarzyszy wietnamskim rodzicom w charakterze tłumacza i konsultanta w polskich szkołach.


Szukaj