Dzięki staraniom p. Renaty Kiliańskiej nasza szkoła uzyskała akredytację Erasmus + na lata 2022-2027. Znaleźliśmy się w gronie ok. 300 szkół w Polsce, która może szczycić się przyznaną akredytacją Erasmus +.
Akredytacja daje nam możliwość realizacji wielu działań i projektów unijnych bez potrzeby składania nowych wniosków. Mamy zapewnione finansowanie do 2027 roku.

W ramach projektu Erasmus + Akredytacja, pani Jolanta Gołos i pani Joanna Bałazy odbyły mobilność „job shadowing” do greckiej szkoły podstawowej położonej w miejscowości Vasilika Anthemountos, 30 km od miasta Saloniki. Mobilność obejmowała pierwszy tydzień ferii. 

Opiekunem i koordynatorem była pani Marina Chondrogianni, która ciepło i serdecznie powitała panie, otaczając je przyjacielską opieką w czasie pobytu w Grecji.

W czasie ferii, w ramach realizowanego w naszej szkole projektu Erasmus + Akredytacja, trzy panie Jolanta Januszewicz, Aneta Michalczyk i Katarzyna Waszczyk odbyły mobilność do Barcelony.  Podczas tygodniowego wyjazdu uczestniczyły w kursie metodycznym “Eco –Schools: Education for a Sustainable Planet”. Zajęcia prowadzone w języku angielskim nastawione były na konieczność zwrócenia uwagi współczesnej edukacji na globalny kryzys klimatyczny oraz potrzebę działań zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju. Miałyśmy okazję poznać wiele inicjatyw realizowanych w Barcelonie.

Więcej artykułów…

Szukaj