Uczniowie klas 3-5 zostali zaproszeni do wzięcia udziału w akcji bibliotecznej „Książka na jesień” , która polegała na podaniu przez czytelnika jednego tytułu książki, która jego zdaniem jest ciekawa i warta polecenia. Tytuły książek były zapisywane na listkach w kolorach kojarzących się z obecną pora roku. Z propozycji tych powstało jesienne drzewo, na którym widnieją tytuły książek polecanych przez naszych uczniów.

We wrześniu br. został ogłoszony konkurs plastyczno-przyrodniczy pod hasłem „Portret ptaka wodno-błotnego Chojnowskiego Parku Narodowego”, który adresowany był do uczniów klas 1-3. Do koordynatora szkolnego etapu konkursu wpłynęło 23 prace plastycznych, przedstawiających wiele gatunków ptaków zamieszkujących Chojnowski Park Krajobrazowy. Szkolna komisja konkursowa w składzie : p. Wioletta Kisielewska, p. Teresa Podlecka, p. Sebastian Panowicz regulaminowo wybrała trzy prace, które reprezentowały naszą szkołę na szczeblu powiatowym.

Na przełomie września i października zespół logopedów przeprowadził grupowe zajęcia logopedyczne we wszystkich oddziałach przedszkolnych naszej szkoły. Celem prowadzonych zajęć była profilaktyka wad wymowy, usprawnianie aparatu artykulacyjnego i wdrażanie dzieci do twórczej aktywności słownej.

Dnia 14 października 2020 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. To bardzo ważne wydarzenie dla najmłodszych i ich rodziców. W tym roku, ze względu na sytuację epidemiczną, rodzice nie mogli licznie przybyć na tę uroczystość. Gościliśmy jednak przedstawicieli klasowych Rad Rodziców, którzy swoją obecnością wspierali wszystkie dzieci. Uroczystość zaszczyciły także Panie Dyrektor: Małgorzata Perzyna, Wioletta Kisielewska i Aleksandra Nowińska.

W znakomitym stylu reprezentacja SP Mroków zakończyła 15 października 2020 zmagania w Międzypowiatowych Indywidualnych Biegach Przełajowych.

W biegu najstarszego rocznika chłopców Przemysław Karolak i Szymon Kunz powtórzyli swój sukces z zawodów powiatowych, zdobywając kolejno złoty i srebrny medal. Tym samym awansowali do kolejnego etapu, gdzie ścigać się będą z najlepszymi zawodnikami z województwa mazowieckiego!

Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

Uczniowie naszej szkoły (kl. 1-8) zostali objęci profilaktyczną opieką stomatologiczną (bezpłatny przegląd stomatologiczny oraz fluoryzacja) na podstawie umowy zawartej pomiędzy Gminą Lesznowola a kliniką stomatologiczną Corten Medic w Warszawie.

2 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Uśmiechu. Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w tym wydarzeniu. Wszystkie dzieci tego dnia ubrane były na żółto, a nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej mieli przyczepione do ubrań uśmiechnięte buźki w tym samym kolorze. Podczas zajęć uczniowie wykonali prace plastyczne, których motywem przewodnim była radość. Rozmawiali także o tym, jaką moc niesie uśmiech i pogodne usposobienie. Na szkolnym korytarzu pojawiła się „promienna” dekoracja, na tle której poszczególne klasy wykonały pamiątkowe zdjęcie.

Szukaj

1 września 2020 r.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/21
14 października 2020 r.
Dzień Edukacji Narodowej
1 listopada 2020 r.
Wszystkich Świętych
11 listopada 2020 r.
Narodowe święto Niepodległości

bip logo