W tym roku po raz pierwszy w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Literacki - PISAĆ KAŻDY MOŻE

Celem konkursu było: propagowanie twórczości literackiej, stworzenie możliwości debiutu literackiego każdemu uczniowi klas 4-8, rozwijanie wyobraźni, wrażliwości i umiejętności literackich, uwrażliwienie na piękno i bogactwo języka ojczystego oraz zachęcenie dzieci i młodzieży do twórczego spędzania wolnego czasu.

Dzień Radia to  polskie święto obchodzone corocznie 11 kwietnia w celu podkreślenia roli radia w codziennym życiu społeczeństwa . Dokładnie 11 kwietnia 1923 roku Stowarzyszenie Radiotechników Polskich przyjęło dokument, w którym zawarło swoje wytyczne do ustawy radiotelegraficznej. Był to ważny krok na drodze rozwoju polskiej radiofonii. Na pierwszą próbną audycję radiową trzeba było poczekać jeszcze dwa  lata. Datę jej nadania - 1 lutego 1925 roku - uznaje się za początek polskiej radiofonii. Radio, choć ma wielu konkurentów, wciąż ma największy zasięg - dociera do ludzi w  najodleglejszych zakątkach świata. W Polsce mamy ponad 300 rozgłośni radiowych. Najpopularniejszymi stacjami radiowymi w naszym kraju są: RMF FM, Radio ZET, Jedynka Program 1 Polskiego Radia, Radio Eska, Anty Radio, Radio TOK FM.

21 marca przypada Międzynarodowy Dzień Poezji ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku. Ma on na celu promocję tekstów poetyckich. Z tej okazji uczniowie klas 4.,uczęszczający na koło polonistyczne, wzięli udział w akcji: „Prześlij wiersz”. Mieli oni za zadanie wybrać swój ulubiony wiersz, przygotować go w atrakcyjnej szacie graficznej, a następnie przesłać go koleżance lub koledze. Działanie to stanowiło zachętę do poznawania tekstów poetyckich, dokonania świadomego wyboru ulubionego utworu. Gest przesłania wiersza stanowił natomiast wyraz wzajemnej sympatii koleżeńskiej.

Wszystkim miłośnikom poezji z wyrazami sympatii i życzliwości przesyłamy wiersz Wisławy Szymborskiej pt. „Niektórzy lubią poezję” .

W lutym 2021 r. w naszej szkole został ogłoszony konkurs plastyczny pt. „Leniwa ósemka” dla uczniów uczęszczających na zajęcia korekcyjno-kompensacyjne z grup „0” oraz klas 1-3.
Głównymi celami konkursu było:
• usprawnianie motoryki małej poprzez prace plastyczne i manualne;
• rozbudzanie twórczej inwencji i kreatywności dziecka;
• rozwijanie zdolności plastycznych;
• wzmacnianie wiary we własne możliwości;

„Warszawska Syrenka" to najpopularniejszy mazowiecki konkurs recytatorski dla dzieci i młodzieży, który daje możliwość żywego kontaktu ze słowem, z najwybitniejszą polską i światową poezją. W tym roku, ze względu na sytuację epidemiczną, odbywa się w innej formie niż tradycyjna. Zrezygnowano z prezentacji bezpośrednich i uczniowie przesyłali nagrania swoich wystąpień w formie audio-video. Szkolny etap konkursu odbył się dnia 22 marca 2021 r. i został przeprowadzony, zgodnie z regulaminem, w trzech kategoriach wiekowych: klasy 0-3, klasy 4-6, klasy 7-8.

W konkursie wzięło udział 39 uczniów:

Klasy 0-3 (23 uczniów)

Klasy 4-6 (12 uczniów)

Klasy 7-8 (4 uczniów)

W lutym uczniowie z klasy 2b i 3c w ramach zajęć z Zielarni mieli okazję rozwijać swoje zdolności kulinarne, piekąc pyszne i zdrowe ciasteczka ziołowe. Uczniowie przekonali się, że min.: macierzanka, kardamon, nasiona kopru włoskiego, anyż, kolendra, kurkuma, gałka muszkatołowa mogą wzbogacić smak słodkości, wykazując jednocześnie zdrowotne działanie. Zajęciom towarzyszyły pozytywne emocje.

W tym roku odbyła się 3. edycja Konkursu Logopedycznego „Zostań twórcą gry i pomocy logopedycznej”. Ze względów epidemicznych do organizatorów wpłynęły wyłącznie prace uczniów z naszej szkoły. Uczestnicy mieli za zadanie stworzyć grę lub pomoc logopedyczną, w której miały występować wybrane trudne głoski. Konkurs skierowany był do uczniów klas 1-8, technika i format pracy dowolna.

Na lekcjach języka polskiego uczniowie klas 4. oraz członkowie koła polonistycznego próbowali znaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące języka polskiego.

Na początku zajęć uczniowie poznali genezę tego święta oraz ciekawostki na temat języka ojczystego. Następnie czwartoklasiści próbowali znaleźć odpowiedzi na pytania: Co sprawia, że język polski jest uznawany za jeden z najtrudniejszych języków świata? Co „zaśmieca” współczesną polszczyznę? W jaki sposób możemy dbać o poprawność naszej mowy? Kto i co uczy nas poprawnego posługiwania się językiem narodowym?

Szukaj

22 kwietnia 2021 r.
Międzynarodowy Dzień Ziemi
1 maja 2021 r.
Święto Pracy

3 maja 2021 r.
Święto Konstytucji 3 Maja
25 - 27 maj 2021 r.
Egzamin ósmoklasisty
25 czerwca 2021 r.
Zakończenie zajęć dydaktyczno - wychowawczych

bip logo