Maria Konopnicka

1842 – 1910

Przyszłość to trud.

Nie zejdzie ona z nieba przez żaden cud,

lecz zdobyć ją trzeba.”

                                                                          

 

 Jubileusz 25 – lecia nadania Szkole Podstawowej w Mrokowie

imienia Marii Konopnickiej

Akcja „Jak czytam? - Fotografia” dobiegła już końca, dlatego chcielibyśmy podzielić się z Wami efektami 😊. Cieszymy się, że razem z nami zechcieliście uświetnić obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

Bardzo dziękujemy Wam, drodzy uczniowie, za to, że chcieliście wziąć udział w zabawie promującej czytelnictwo. Oglądając Wasze zdjęcia widać, że świetnie się przy tym bawiliście 😉. Wasza pomysłowość i kreatywność są godne podziwu! Jesteśmy pod wrażeniem, że do zabawy zaprosiliście swoje rodzeństwo, rodziców, a także zwierzaki, którym jak widać, również udziela się duch czytelnictwa 😉. Bez Waszego zaangażowania i chęci nie byłoby tak świetnego efektu 😊😊😊.

Od listopada 2019 roku do maja 2020 roku grupa uczniów klas szóstych pod kierunkiem p. Anety Michalczyk realizowała, w ramach projektu biologicznego, program „Być jak Ignacy”. Podczas zajęć uczniowie poznali sylwetki czterech naukowców oraz ich dokonania, wykonując różne kreatywne zadania. Poznając pana Jana Czochralskiego, odkrywcę metody pomiaru szybkości krystalizacji metali, uczniowie mieli kilka aktywności. Najciekawszą, ich zdaniem, była gra planszowa Kryształy Czochralskiego, dzięki której nie tylko utrwalili zdobytą wiedzą, ale mieli doskonałą sposobność do integracji. Kolejne działanie, które spodobało się uczniom, to tworzenie kryształów z wody i soli z domieszką różnych barwników.

Z okazji OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA BIBLIOTEK zapraszamy wszystkich uczniów do zabawy online „Jak czytam? Fotografia”. Zrób zdjęcie, przedstawiające Ciebie w trakcie czytania. Do zdjęcia możesz zaprosić swoich bliskich. Możesz również zaangażować swoje zwierzaki lub pluszaki, które towarzyszą Ci w czytaniu. 😉

Wybrane zdjęcia zamieścimy na Facebooku szkoły i w zakładce BIBLIOTEKA na stronie szkoły.

Szukaj

29 listopada 2019 r.
Andrzejki
23 grudzień 2019 r. - 6 stycznia 2020 r.
Zimowa przerwa Świąteczna
10 - 23 luty 2020 r.
Ferie zimowe
09 - 14 kwietnia 2020 r.
Wiosenna przerwa Świąteczna

bip logo