29 września obchodzimy Dzień Głośnego Czytania, ogłoszony przez Polską Izbę Książki po raz pierwszy w 2001 roku.  Akcja głośnego czytania  realizowana  w ramach kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom” jest jedną z form  pracy z młodym czytelnikiem, realizowaną w naszej szkole. W tym roku spotkania z książką zaplanowane zostały na kilka dni i uczestniczyli w nich uczniowie klas 1-3. Celem podejmowanych działań jest promowanie idei głośnego czytania, rozwijanie zainteresowań czytelniczych, zwrócenie uwagi  na konieczność czytania dzieciom i przez dzieci, aby obudzić w nich  zamiłowanie do książki.

Na takie i inne pytania dotyczące chorób cywilizacyjnych odpowiadali uczniowie klas siódmych, którzy dnia 8 października wzięli udział w spotkaniu z panią doktor Dorotą Łukaszuk. Pani doktor po raz kolejny przyjęła zaproszenie od nas i przygotowała bardzo ciekawą prelekcję poświęconą właśnie chorobom związanym z rozwojem naszej cywilizacji.

Uczniowie trzech klas piątych naszej szkoły wzięły udział w zajęciach „Zero Waste" - czyli o tym, jak ograniczać ilość produkowanych przez nas indywidualnie śmieci. Taką formę edukacji uczniów zaproponowała p. Małgorzata Siuta reprezentująca Chojnowski Park Krajobrazowy. Przygotowana przez prowadzącą prezentacja multimedialna oraz zajęcia warsztatowe miały uzmysłowić naszym uczniom zagrożenie jakim dla naszej planety jest wzrastająca wciąż ilość śmieci, zwłaszcza tych plastikowych.

W piątek 20 września uczniowie klas drugich wybrali się na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę. Miejscem, które odwiedzili, była zaprzyjaźniona pracownia wyrobów ceramicznych w miejscowości Łoś prowadzona przez panią Magdalenę Szulborską.Uczniowie w przemiłej atmosferze zostali zapoznani z tajnikami produkcji wyrobów ceramicznych. Najpierw słuchali o kolejności etapów tej pracy, a potem samodzielnie tworzyli produkty z gliny. Wiedząc już, że proces wypalania figurek trwa ok. 2 tygodni, wszyscy z niecierpliwością czekają na swoje dzieła.

Na początku każdego roku szkolnego przypominany uczniom zasady obowiązujące na drodze. Dzieci poznają najważniejsze znaki drogowe i uczą się, w jaki sposób bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. 5 września b.r. zaprosiliśmy funkcjonariuszy policji, którzy przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci przypomnieli uczniom, jak istotne jest noszenie w widocznym miejscu elementów odblaskowych na odzieży zewnętrznej i na tornistrze.

Szanowni Państwo,

Zgodnie z art. 83 ustawy – Prawo oświatowe w skład Rady Rodziców wchodzi po jednym przedstawicielu rad oddziałowych (tzw. Trójek klasowych), które zostały wybrane podczas ostatniego zebrania.

Zapraszam Państwa na pierwsze w tym roku szkolnym zebranie Rady Rodziców, które odbędzie się w najbliższy wtorek (24 września ) o godz. 18.30 w stołówce szkolnej.

W programie:

7 czerwca wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, której głównym celem jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, promocja czytania dla przyjemności, pokazanie, że czytanie nie musi kojarzyć się z przymusem. Razem z uczniami kilku tysięcy szkół z całej Polski braliśmy udział w ustanawianiu rekordu czytania w jednym momencie.

Szukaj

02 września 2019 r.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

 14 października 2019 r.
Dzień Edukacji Narodowej
 1 listopada 2019 r.
Wszystkich Świętych
 11 listopada 2019 r.
Narodowe Święto Niepodległości

bip logo