Dnia 29.09.2021r. uczniowie klas 3. wyjechali na wycieczkę do Bałtowa. Podczas całodniowego pobytu poza terenem szkoły, trzecioklasiści podziwiali różne zwierzęta typu: wielbłądy, emu, żubry, strusie itp. Głównym punktem programu było poznanie życia prehistorycznych zwierząt oraz ich naturalnego środowiska. Duże wrażenie na uczniach zrobiła wizyta w Oceanarium prezentowana w wersji 5D. Uczniowie mieli również okazję integrować się na placu zabaw, poszukując kości dinozaurów. Wyjazd dał uczniom wiele radości i uśmiechu. Na pewno ten dzień pozostanie na długo w ich pamięci.

18 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w przesłuchaniach do II Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka.  Pierwszy etap konkursu odbył się na szczeblu regionalnym.  W Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie wystąpili na scenie: Zofia Arak- Yang kl. 4c, Maja Chłopicka kl. 4c, Karolina Bogusławska- Pociecha kl. 6b, Kacper Peryt kl. 5a, Adrianna Ślusarczyk kl. 5b, Zuzanna Zdral kl. 5a. Spośród 41 uczestników I kategorii (8-13 lat) jury postanowiło przyznać wyróżnienie dla Zofii Arak- Yang za wykonanie pieśni: „Jurgów” oraz „Nie świeć mi miesiączku”.

13 października przypada Międzynarodowy Dzień Ograniczania Skutków Katastrof ustanowiony przez ONZ w 1989 roku. Nasza szkoły włączyła się w kampanię edukacyjno-informacyjną fundacji Gotowi.org, mającą na celu budowanie odporności społeczeństwa na zagrożenia. W ramach podjętych działań wychowawcy klas 6, 7 i 8 oglądali ze swoimi klasami podczas godzin wychowawczych 33 minutowy film “Pierwsza lekcja kursu” zawierający bardzo ważny przekaz.

Październik jest miesiącem, w którym od kilku lat w naszej szkole obchodzimy Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji. Celem tej akcji jest przypomnienie, że w każdej klasie są uczniowie o specyficznych trudnościach w nauce. Tegoroczne obchody odbyły się w dniach 04.10 – 10.10.2021r, pod hasłem: „Jesteśmy różni – jesteśmy razem”.

Uczniowie klas siódmych i ósmych mieli okazję uczestniczyć w dedykowanym ogólnopolskim programie profilaktyki czerniaka, który już po raz czwarty jest proponowany do realizacji przez szkoły przez Narodowy Instytut Onkologii w Warszawie. Podczas zajęć biologii poznali fakty dotyczące zachorowalności na choroby nowotworowe oraz, co najważniejsze, praktyczne wskazówki jak często i w jaki sposób dokonywać samobadania skóry. Przekaz dla uczniów niewątpliwie został wzmocniony przez prezentację sylwetek znanych sportowców, którzy włączyli się do realizacji tej kampanii edukacyjno-informacyjnej poda hasłem “Ufam tylko sobie”.

10 października 2021 roku przypada Dzień Papieski, który został ustanowiony 21 lat temu przez sejm Rzeczypospolitej dla uczczenia wybitnej postaci jaką był papież Jan Paweł II. Zapraszamy do obejrzenia filmu przypominającego nauczanie tego wielkiego Polaka.

Szukaj

 1 września 2021 r.
Rozpoczęcie zajęć dydaktyczno wychowawczych
14 października 2021 r.
Dzień Edukacji Narodowej

1 listopada 2021 r.
Wszystkich Świętych
11 listopada 2021 r.
Narodowe Święto Niepodległości

bip logo