7 czerwca wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, której głównym celem jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, promocja czytania dla przyjemności, pokazanie, że czytanie nie musi kojarzyć się z przymusem. Razem z uczniami kilku tysięcy szkół z całej Polski braliśmy udział w ustanawianiu rekordu czytania w jednym momencie.

3 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu Rodziców na naszych uczniów czekało wiele atrakcji. Wszyscy mogli poczęstować się przysmakami z grilla, doprawionymi musztardą i ketchupem ufundowanymi przez firmę Kamis, watą cukrową, popcornem i sokami. Młodsi uczniowie świetnie bawili się na dmuchanych zjeżdżalniach, zamkach, torach przeszkód i wodnych łódeczkach, pływających w basenie, napełnionym przez strażaków z OSP w Mrokowie.

23 maja uczniowie klas drugich i trzecich wzięli udział w VII Gminnych Mistrzostwach w Tabliczce Mnożenia. Po wielu emocjonujących konkurencjach w zawodach indywidualnych w klasie 3b II miejsce zajął Matteo Arak , a III miejsce Filip Kozioł. W klasie 2c II miejsce zajął Jakub Jurek. W zawodach drużynowych III miejsce wywalczyła klasa 3a w składzie: Marta Kostyra, Mikołaj Pawlina, Patryk Radzimowski, Grzegorz Kiljańczyk. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy!

I stało się! Zakończył się udział naszych uczniów w projekcie przygotowanym przez Centrum Nauki Kopernik w partnerstwie z mazowieckimi samorządami. Trwał on od września 2017 do września 2019, a jego celami były m. in. kształtowanie postaw kreatywności i pracy zespołowej, promowanie aktywności naukowej młodzieży. Poza nowymi kompetencjami zostanie z nami nowe wyposażenie pracowni przyrodniczej. W naszej szkole koordynatorem projektu była pani wicedyrektor Maria Borucińska. W projekcie uczestniczyli uczniowie klas szóstych oraz 4 nauczycieli różnych specjalności: informatyki p. Barbara Piechal, matematyki p. Beata Stygińska –Jurek oraz p. Marlena Chłopicka, przyrody p. Aneta Michalczyk.

W tym roku szkolnym, kolejny raz, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Szkolnej Olimpiadzie Przedsiębiorczości, której organizatorem jest Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych przy współudziale pięciu polskich publicznych uczelni ekonomicznych: Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu.

        Uczniowie naszej szkoły w okresie od października 2018r. do kwietnia 2019r. wykonywali zadania przewidziane regulaminem konkursu Szkoła młodych patriotów. Zrealizowaliśmy 7 konkursowych zadań, które przyczyniły się do uzyskania Certyfikatu dla naszej szkoły.

         Pierwszym przedsięwzięciem było przygotowanie plakatu „100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości”. Do konkursu zakwalifikowano 70 prac ocenianych przez jury - grono nauczycieli naszej szkoły. Prace wyróżniały się wyjątkową starannością i dbałością o detale.

17 maja w naszej szkole odbył się piknik rodzinny realizowany w ramach projektu "Pociąg do wiedzy" - zajęcia edukacyjne dla młodszych uczniów z Gminy Lesznowola. Na dzieci czekało wiele atrakcji. Imprezę rozpoczął niecodzienny pokaz baniek mydlanych. Najmłodsi uczniowie mogli wziąć udział w licznych konkursach sportowych i tanecznych. Dzięki mobilnemu planetarium dzieci przyjrzały się bliżej planetom Układu Słonecznego i wybrały się w podróż w kosmos.

W niedzielę 12 maja nasza szkoła wzięła udział w Pikniku Europejskim zorganizowanym przez Gminę Lesznowola. Zaprezentowaliście  8 projektów unijnych, w których braliśmy lub bierzemy udział. Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem. Dzieci i rodzice brali udział w quizie na temat naszych projektów. Nagrodami były kubki i długopisy z nazwą szkoły oraz książki z bajkami multikulturowym .

Szukaj

01 czerwca 2019 r.
Międzynardowy Dzień Dziecka

 7 czerwca 2019 r.
Bal Ósmoklasisty
 14 czerwca 2019 r.
Bal Gimnazjalny
 19 czerwca 2019 r.
Zakończenie zajęć dydaktyczno - wychowawczych

bip logo