Tradycją naszej szkoły są bale gimnazjalistów organizowane przez rodziców. W tym roku nie mogło być inaczej. Trzecioklasiści już kilka miesięcy wcześniej planowali skrupulatnie przebieg balu oraz wystrój sali, a także niespodziankę dla gości, czyli występ artystyczny. Tegoroczny bal nawiązywał tematycznie do lat dwudziestych. Uczniowie zaplanowali drobiazgowo każdy detal, począwszy od zaproszeń, które przygotowano na płytach winylowych, po klimatyczny kawiarniano - salonowy wystój holu szkoły oraz stylowy wystrój sali gimnastycznej. Szczególną uwagę gości, przykuwało oświetlenie elementów dekoracyjnych.

III Ogólnopolska Akcja Masowego Czytania, zainicjowana przez miesięcznik „Biblioteka w Szkole” , do której w piątek 8 czerwca między godziną 10 a 11 przystąpili uczniowie szkoły w Mrokowie, przebiegła pod hasłem "Jak nie czytam, jak czytam". Byliśmy uczestnikami tej akcji także w 2016 r. Ustanawianie rekordu czytania w jednym momencie to znakomita  promocja czytelnictwa i bibliotek, to kreowanie mody na czytanie, przekonywanie młodych, że czytaniem można i należy się chwalić. Wg badań 63 % dorosłych Polaków nie czyta książek, a skoro starsi nie czytają – nadzieja w młodych. Udowodniliśmy to!

4 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole wyjątkowy dzień, na który większość uczniów czeka z niecierpliwością. Do tego dnia, jak co roku, przygotowują się także rodzice i nauczyciele, aby sprostać dziecięcym oczekiwaniom. Mamy nadzieję, że i tym razem dorośli nie zawiedli.

odbywać się będzie od 02.07.18r. do 27.07.18r. w godz. 7:30 – 17:00, od poniedziałku do piątku. Koszt 100 zł za tydzień. Obiady dzieci jedzą w szkole. Koszt jednego obiadu 6zł. Opłatę za Akcję Lato oraz obiady należy wpłacać na konto. Zapisy u kierownika świetlicy do dn. 15.06.18r. (piątek).

16 maja 2018 r. w szkolnej bibliotece w Mrokowie odbyło się spotkanie – warsztaty z panią Aleksandrą Tyl – współczesną autorką powieści beletrystycznych. Impreza odbyła się pod hasłem : „Moda na czytanie. Zostań czytelnikiem. Podejmij wyzwanie”. Ogólnie uczestniczyło w niej około stu uczniów z klas 4,5,6 – tych oraz grupa świetlicowa.

25 maja 2018 r. kl. IIIA i IIIB gimnazjum. wybrały się do Biblioteki Głównej Województwa. Mazowieckiego na ul. Koszykową w Warszawie. Podczas 1,5 godzinnego zwiedzania uczniowie dowiedzieli się, że jest to jedna z największych bibliotek publicznych w Polsce. Jej zbiory liczą około 1,5 miliona woluminów. Księgozbiór biblioteki ma charakter uniwersalny.

W dniach 26-27 kwietnia odbyła się dwudniowa wycieczka, w której klasy drugie miały szanse zobaczyć malownicze krajobrazy Sandomierza i okolic. Około południa dotarliśmy na miejsce. Pogoda była wymarzona, bezchmurne niebo, słońce i lekki wiatr towarzyszyły nam przez cały dzień. Zwiedzanie rozpoczęliśmy wizytą w muzeum rycerstwa.

W dniu 30.05.2018 r. uczniowie klas drugich wybrali się na wycieczkę do bajkowej krainy „Magicznych Ogrodów” w Trzciankach koło Kazimierza Dolnego. Park składa się z kilkunastu krain tematycznych, do których dociera się, wędrując wśród szumiących wodospadów, kwitnących drzew i krzewów oraz pachnących kolorowych kwiatów.

W czwartek 17 maja, po raz kolejny, obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień wielu kultur”. W tym roku to święto integracji kulturowej zostało połączone z „Dniem patrona szkoły.” Uczniowie klas 1b i 2d przygotowali piękny program artystyczny, w którym zostały zaprezentowane tańce z różnych państw świata: Chin, Wietnamu, Indii, Ukrainy i Armenii.

O tym że Szkoła Podstawowa w Mrokowie promuje gimnastykę wiadomo nie od dziś. Od kilku lat w naszej szkole organizowane są mistrzostwa szkoły w ćwiczeniach na równoważni. W tym roku poszliśmy jednak o krok dalej. Za sprawą inicjatywy nauczyciela pani Patrycji Dettlaff i we współpracy z Centrum Sportu w Gminie Lesznowola sekcja gimnastyczna SP w Mrokowie działająca dotychczas tylko w formie sks-ów rozszerzyła swoją działalność o ofertę dla uczniów klas 0-3.

Szukaj

31 maja 2018r.
Boże Ciało
01 czerwca 2018r.
Międzynarodowy Dzień dziecka
22 czerwca 2018 r.
Zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych
23 czerwca–31 sierpnia 2018 r.
Ferie letnie
 

bip logo