08.02.2018 (dokładnie w tłusty czwartek 😊 ) odbył się – tak długo oczekiwany przez uczniów - bal karnawałowy. W tym dniu sala gimnastyczna zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, czarodziejów, księżniczek oraz bohaterów z popularnych bajek.

W grudniu klasy drugie gimnazjum wzięły udział w programie edukacyjnym „Lubella inspiruje i edukuje”. Program przygotowany przez dyplomowanych dietetyków i psychologa ma charakter społeczny i jest adresowany do rodziców, uczniów oraz nauczycieli. Jego głównym celem jest podniesienie świadomości znaczenia prawidłowego odżywiania w życiu człowieka.

Po raz kolejny gościliśmy w naszej szkolnej bibliotece pana Rafała Dobrowolskiego z Grupy Historycznej „Zgrupowanie Radosław”, która dba o kultywowanie tradycji patriotycznych, upowszechnia wiedzę historyczną, wspiera żyjących bohaterów, odtwarza wydarzenia ważne w dziejach Polski oraz wspiera edukację patriotyczną dzieci i młodzieży. Gimnazjaliści mieli już dwukrotną okazję uczestniczyć w „lekcjach żywej historii”, poświęconych Żołnierzom Wyklętym oraz odzyskaniu przez Polskę niepodległości.

Uczniowie klas 1., którzy korzystają z opieki świetlicowej, zrealizowali pod kierunkiem swojego wychowawcy pani Elżbiety Bisińskiej projekt czytelniczy „Afryka oczami dziecka” z wykorzystaniem książki Łukasza Wierzbickiego „Afryka Kazika”.

W dniu 9 stycznia 2018 roku uczniowie zainteresowani  akwarystyką mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu  z panem Kamilem  Jasińskim - specjalistą w tej dziedzinie. Prowadzący niezwykle ciekawie opowiadał o zwyczajach ryb akwariowych, w szczególności z grupy pielęgnic oraz ekosystemie afrykańskiego jeziora Malawi.

15 grudnia odbyła się długo wyczekiwana przez uczniów klas trzecich wycieczka do Fabryki Bombek w Piotrkowie Trybunalskim i Teatru Piccolo w Łodzi. Pierwszą atrakcją, na którą czekały dzieci, był spektakl "Bałwankowa Kraina". Główny bohater Joguś z pomocą zgromadzonej widowni pomógł ocalić klimat Ziemi.

Czym w zasadzie jest adopcja na odległość? To pomoc polegająca na finansowym i duchowym wsparciu dzieci z ubogich regionów świata. Mimo że w Kenii nauczanie jest obowiązkowe, nie wszystkie dzieci chodzą do szkoły. W najtrudniejszej sytuacji są młodzi, którzy nie mogli podjąć nauki nawet w stopniu elementarnym i w związku z tym nie potrafią choćby się podpisać. Ich rodziców nie stać na minimalną opłatę za szkołę. Zamiast się uczyć, dzieci zmuszone są w tym czasie pracować, żeby najpierw zaspokoić swoje podstawowe potrzeby życiowe.

We wtorek 12 grudnia tego roku, w ramach poznawania kultury kulinarnej Wietnamu, programu „Wietnam od kuchni”, byliśmy gośćmi wietnamskiej restauracji „Sinh Sinh” w Raszynie. Obydwie klasy trzecie gimnazjum, ze swoimi wychowawczyniami panią Anną Miecznik i panią Anetą Michalczyk, wybrały się na specyficzną wycieczkę „orientalną”. Uczniom towarzyszyła wietnamska asystentka pani Anna Nguyen i pedagog kulturowy Sławomir Stoczyński.

Szukaj

21 grudnia 2017r.
Wieczornica Bożonarodzeniowa
23-31 grudnia 2017r.
Zimowa przerwa świąteczna
15-28 stycznia 2018r.
Ferie Zimowe
 29 marca - 3 kwietnia 2018r.
Wiosenna przerwa świąteczna
 

bip logo