W środę 5 lutego odbył się długo oczekiwany bal karnawałowy dla grup „0” i klas I-III zorganizowany przy wsparciu finansowym Rady Rodziców oraz z akcji „Kuchenne rewolucje” Uczniowie wraz z wychowawcami oraz zaproszonymi animatorami bawili się w udekorowanej balonami i serpentynami sali gimnastycznej. Panie animatorki i DJ zabrali nas w różne części świata przy akompaniamencie znakomitej muzyki. Atmosfera zabawy była fantastyczna, a tańcom nie było końca. Na parkiecie królowali piraci, księżniczki, czarodzieje i supermani. Po intensywnej zabawie wszyscy tanecznym krokiem udali się do swoich sal lekcyjnych.

Alicja Staniaszek – zespół ds. promocji szkoły

6 i 7 lutego w bibliotece szkolnej odbył się IV Szkolny Konkurs Recytatorski „Miłość niejedno ma imię”, który przebiegł pod hasłem „Święta miłości kochanej Ojczyzny” i był jednocześnie pierwszym etapem Festiwalu w Pamiątce. Uczniowie prezentowali się w trzech kategoriach wiekowych: klasy 1-3 SP, 4-6 SP i 7-8.

Celem konkursu była popularyzacja kultury słowa mówionego, rozwijanie zainteresowania poezją oraz propagowanie postaw patriotycznych.

Drodzy Rodzice,

od kilku lat prowadzimy w naszej szkole działania, których celem jest pomoc naszym uczniom, a Państwa dzieciom, w uczeniu się. Są to elementy znanego w systemie edukacji Oceniania kształtującego (OK). Wspomnimy, że OK (ang. assessment for learning) stosowane jest w wielu krajach. W Finlandii ten sposób nauczania jest powszechny, a uczniowie osiągają najlepsze wyniki w badaniach PISA (Program Międzynarodowej Oceny Umiejętności Uczniów). W polskim systemie edukacji OK jest obecny od 1999 roku. Na nim opierają się również wymagania MEN.

1 lutego w Szkole Podstawowej w Złotokłosie odbył się bal karnawałowy dla zuchów z całego Hufca Piaseczno. Imprezy te są tradycją naszej społeczności i okazją do integracji wszystkich gromad. Zuchy z Mrokowa w bogatym składzie też brały w niej udział. Wspólnym tańcom i zabawom nie było końca, a barwne i wyszukane stroje potęgowały karnawałowy klimat. Zuchy miały okazję wziąć udział w licznych konkursach i konkurencjach sportowych, w których zmierzyły się ze swoimi kolegami i koleżankami. Spotkanie to było również okazją do poznania nowej komendantki naszego hufca i zaproszenia na kolejne spotkanie, tym razem Imieniny Zucha, na które z radością czekamy.

24 stycznia w naszej szkole odbył się Konkurs Głośnego Czytania „Pora na lektora”. Była to już jego trzecia edycja, jednak w tym roku po raz pierwszy wzięli w nim udział również uczniowie klas starszych. Podczas prezentacji przygotowanych tekstów uczestnicy przypomnieli twórczość Ignacego Krasickiego. W tegorocznym konkursie udział wzięło 17 uczniów klas 1-3 oraz 11 uczniów klas 4-6. Komisja konkursowa po długich obradach wyłoniła zwycięzców.

W związku z rozprzestrzenieniem się wirusa powodującego zagrażające życiu zapalenie płuc (koronawirus 2019-nCoV) zachęcamy do śledzenia strony Głównego Inspektora Sanitarnego (www.gis.gov.pl), gdzie znajdują informacje na temat wirusa i na bieżąco aktualizowane zalecenia oraz wiadomości dotyczące epidemii.

W przypadku zauważenia u siebie typowych objawów (kaszel, duszności, problemy z oddychaniem, wysoka temperatura powyżej 38C) należy bezzwłocznie zgłosić się do izby przyjęć Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawie ul. Wolska 37a tel. 0-22-3355261…265

oraz zawiadomić Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Piasecznie tel. 609-299-647

Szanowni Rodzice/Opiekunowie
W tym roku szkolnym kontynuujemy w naszej szkole akcję ADOPCJA NA ODLEGŁOŚĆ. Jest to pomoc dla dzieci z krajów Afryki. Adopcja polega na przyjęciu dziecka do swojej rodziny/szkoły (pomimo, że pozostaje on nadal w swojej ojczyźnie, pokrywamy koszty jego utrzymania i wykształcenia).
Nasze zaadoptowane dzieci to 7-letnia Linet Kawira oraz 11-letni Nimrod Murimi.

W naszej szkole 21 stycznia 2020 roku odbył się spektakl teatralny w wykonaniu artystów teatru Scena Przyfabryczna, upamiętniający wydarzenia Powstania Warszawskiego. Scenariusz spektaklu, autorstwa pani Joanny Godlewskiej, został zainspirowany "Pamiętnikiem Powstania Warszawskiego" Mirona Białoszewskiego. Pełna emocji historia powstańcza opowiedziana z perspektywy przeciętnych mieszkańców stolicy, odkrywa przed widzem ich lęki, bohaterstwo i trudności życia codziennego.

W roku 2018 grupa nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej oraz nauczycieli specjalistów opracowała projekt „Granice mojego języka są granicami mojego świata” w ramach programu „Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej”, który został dofinansowany z Funduszy Europejskich. W ramach tego projektu nauczyciele uczestniczyli w stacjonarnych kursach językowych, które przygotowywały ich do wyjazdów zagranicznych. W celu lepszego poznania krajów zostały zorganizowane szkolenia na temat kultury i obyczajów państw, w których miał odbyć się kurs. Okres realizacji projektu: 28.09.2018r.- 27.12.2019r.

Szukaj

29 listopada 2019 r.
Andrzejki
23 grudzień 2019 r. - 6 stycznia 2020 r.
Zimowa przerwa Świąteczna
10 - 23 luty 2020 r.
Ferie zimowe
09 - 14 kwietnia 2020 r.
Wiosenna przerwa Świąteczna

bip logo