W czwartek 5 grudnia grupy „0” uczestniczyły w warsztatach mikołajkowych w Pijalni Czekolady Wedel w Warszawie. Już od drzwi przywitał nas piękny aromat czekolady, który wprawił wszystkich w wyśmienity nastrój. Podczas warsztatów poznaliśmy historię Wedla i jego specjały, dowiedzieliśmy się również, jak i z czego powstaje czekolada. Potem mieliśmy przyjemność ozdobić swoją własną czekoladową bombkę. Nie obyło się też bez słodkiego poczęstunku. Po ekscytującej, ale wymagającej skupienia pracy, z przyjemnością wypiliśmy gorącą czekoladę.

Każdego roku wszystkie dzieci 6 grudnia oczekują wizyty Świętego Mikołaja. Tego dnia uczniowie naszej szkoły również mieli nadzieję na spotkanie z wyjątkowym gościem, przychodzącym z workiem pełnym prezentów. Nie zawiedli się i tym razem! Tegoroczna nietypowa aura na szczęście nie zmyliła Świętego Mikołaja i pomimo braku białego puchu, na zaproszenie Rodziców, przybył do naszej szkoły wyjątkowy Gość. Odwiedził wszystkich uczniów - od pięciolatków po ósmoklasistów, a radość ze spotkania i z otrzymanych podarunków, niezależnie od wieku, była podobna.

Zgodnie z polską tradycją, w wigilię imienin Andrzeja, czyli 29 listopada, w grupach zerówkowych odbyły się spotkania andrzejkowe, w czasie których dzieci tańczyły i uczestniczyły w zabawach w przepowiadanie przyszłości. Mogły się dowiedzieć, jaki zawód będą wykonywały, jak na imię będzie miał ich przyszły mąż lub żona i która panna pierwsza wyjdzie za mąż. Dzieci chciały też poznać odpowiedź , czy w przyszłości czeka je wielka sława, duże pieniądze, czy dalekie podróże. Było dużo śmiechu i dobrej zabawy, a przyszłość pokaże, czy wróżby się spełnią.

Drużyna chłopców z rocznika 2005/2006 ze szkoły w Mrokowie została srebrnym medalistą, rozegranych 22 listopada w Zielonce, Igrzysk Międzypowiatowych w unihokeju.

Pierwszy mecz nasi uczniowie wygrali 5:0 z reprezentantami powiatu legionowskiego. Kolejny mecz, z reprezentantami gospodarzy, mimo ambitnej postawy naszych zawodników, niezwykłej woli walki i skutecznej gry, zakończył się niekorzystnym dla nas wynikiem 1:3, dając nam ostatecznie II miejsce.

Zawody powiatowe w unihokeju zostały rozegrane. Nasi uczniowie zakwalifikowali się do aż trzech rozgrywek powiatowych: klasy młodsze dziewcząt, młodsze chłopców oraz starsze chłopców. 7 listopada, jako pierwsze, swoje mecze zagrały dziewczęta w Gołkowie. Naszej żeńskiej drużynie udało się wywalczyć czwarte miejsce. Z kolei chłopcy klas 4-6, którzy grali dzień później również w Gołkowie, wrócili z powiatów z piątym miejscem. To jednak nie był koniec naszej walki. 15 listopada rozegraliśmy pierwsze zawody powiatowe w unihokeju w naszej szkole!

W poniedziałek 25.11. dzieci z zerówek wybrały się na swoją pierwszą szkolną wycieczkę do Studia Koncertowego Polskiego Radia w Warszawie. Oglądaliśmy tam przedstawienie pt.: „Dzieci Króla Baśni”. Aktorzy podczas spektaklu pokazali nam, jak ważne dla każdego są właściwe relacje z innymi ludźmi, naszymi kolegami, koleżankami i rodziną. Dowiedzieliśmy się, co to jest tolerancja. Wszyscy musimy się starać, by było nam ze sobą dobrze, powinniśmy byli dla siebie mili i odnosić się do siebie z szacunkiem. Jeżeli tak nie będzie, to być może Król Baśni przemieni nas, pokazując nasze największe przywary…

City Trail wystartował! A my razem z nim. W niedzielę 20 października ruszyła kolejna edycja szaleństwa biegowego w Lesie Młociny. To już nasz 4. sezon. Czekaliśmy z niecierpliwością na możliwość spędzenia aktywnie naszego wolnego czasu. Można powiedzieć, że wielu osobom weszło już to w krew. Pogoda mile zaskoczyła. Przywitała nas piękna złota jesień. Z przyjemnością stanęliśmy na linii startu, z przekonaniem, że już za moment będziemy zwycięzcami, bo każdy przyjechał tutaj, żeby dać z siebie wszystko i walczyć do końca. Każdy ma też swoją indywidualną motywację.

20 listopada 2019 r. uczniowie klas: 2b i 2c przygotowali apel na temat zdrowego stylu życia. Zabawny spektakl miał na celu popularyzację oraz promocję wśród dzieci i młodzieży zdrowych nawyków, takich jak prawidłowa dieta, higiena i aktywność fizyczna. Młodzi aktorzy przekazali swoim koleżankom i kolegom wiele cennych rad na temat właściwego odżywiania i wartości odżywczych różnych produktów.

25 listopada swoje święto obchodzi najmilszy przyjaciel dzieci - Pluszowy Miś. We wtorek 26 listopada w bibliotece szkolnej najmłodsi uczniowie naszej szkoły- dzieci z oddziałów zerowych - zostali zaproszeni na zajęcia biblioteczno - logopedyczne, których tematem przewodnim był pluszowy miś. Piosenka „Jadą, jadą misie” powitała gości, którzy następnie zaprezentowali przyniesione tego dnia do szkoły ulubione maskotki.

Uczniowie klas 4-8 w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej (18-22.11.2019r.) brali udział w różnych aktywnościach, których celem przewodnim było zwrócenie uwagi na przyczyny i skutki zmian klimatycznych jakich doświadcza Ziemia oraz uświadomienie sobie działań, które możemy podjąć, aby przeciwdziałać tym zjawiskom. Każdego dnia odbywały się podczas długich przerw śródlekcyjnych prezentacje i pokazy, dyskusje i wymiana poglądów.

Szukaj

29 listopada 2019 r.
Andrzejki
23 grudzień 2019 r. - 6 stycznia 2020 r.
Zimowa przerwa Świąteczna
10 - 23 luty 2020 r.
Ferie zimowe
09 - 14 kwietnia 2020 r.
Wiosenna przerwa Świąteczna

bip logo