W dniu 17.03.2023 r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastyczno - ortograficznego ,,Jak zapamiętać”, który skierowany był do uczniów z klas 1-8. Do organizatora wpłynęło 60 prac.
Zadaniem uczestników było stworzenie ortogramu ułatwiającego zapamiętanie pisowni wybranego wyrazu lub zasad ortografii. Podczas wyboru najlepszych prac brano pod uwagę przede wszystkim: samodzielność, kreatywność oraz umiejętności plastyczno - manualne.

W dniu 09.03.2023 r. odbyło się oficjalne rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla dzieci z oddziałów przedszkolnych „Bajkowa postać z wybranego utworu Marii Konopnickiej”. Uczestnicy mieli czas na składanie prac w terminie 02-31.01.2023 r. Do organizatorów wpłynęło 14 prac. Wszystkie były kreatywne i piękne.

Europejski Dzień Logopedy obchodzimy 6 marca we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły, podczas przerw, mogli wykazać się umiejętnościami językowymi, odczytując łamańce językowe przygotowane przez panie Joannę Bałazy i Beatę Wdowczyk – szkolnych logopedów. Każde prawidłowo odczytane zdanie nagradzane było słodkim upominkiem. Największym wyzwaniem okazały się zdania: „My indywidualiści wyindywidualizowaliśmy się z rozentuzjazmowanego tłumu, który oklaskiwał przeintelektualizowane i przeliteraturalizowane dzieło” oraz „Wyrewolwerowany rewolwerowiec wyrewolwerował swój niewyrewolwerowany rewolwer”.

Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!- hasłem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szkole Podstawowej w Mrokowie

Podczas XXXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy graliśmy, podobnie jak cała Polska, a nawet świat. 29 stycznia 2023 roku o godzinie 14.30 w Szkole Podstawowej w Mrokowie po raz 18-sty zabrzmiał sygnał WOŚP. Prowadzące imprezę panie: Urszula Samoraj i Izabela Zelek-Łabuda oraz członkinie Samorządu Uczniowskiego: Ewa Lelas i Zofia Kościuk przywitały wszystkich zebranych gości. Pięciu wolontariuszy kwestowało do „wielko-orkiestro-pomocnych-puszek”.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego, które zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku.
Świętowanie tego dnia ma przypominać, że chroniąc język ojczysty, dbamy o tożsamość kulturową kraju, a główną jego ideą jest upowszechnianie wiedzy na temat różnorodności językowej świata.

W tym roku, z racji obchodów 100–lecia powstania szkoły w Mrokowie, wiele działań skierowanych jest na przypomnienie historii jej powstania, a także przybliżenia twórczości Patronki - Marii Konopnickiej. Klasy młodsze zostały zaproszone na bal karnawałowy, którego motywem przewodnim były postacie z utworów Konopnickiej.

Szukaj

23 grudnia 2022 - 01 stycznia 2023r.
Zimowa przerwa świąteczna
6 stycznia 2023r.
Trzech Króli

13 - 26 luty 2023r.
Ferie zimowe
6 - 11 kwietnia 2023r.
Wiosenna przerwa świąteczna