W dniu 9 listopada w bibliotece szkolnej odbyła się prelekcja „Sztafeta do niepodległości”, która wygłosili: pan Rafał Dobrowolski oraz Marek Araszkiewicz ze „Zgrupowania Radosław” z Warszawy. „ Zgrupowanie Radosław” to grupa historyczna, która dba o kultywowanie tradycji patriotycznych, upowszechnia wiedzę historyczną, wspiera żyjących bohaterów, pełni służbę sztandarową oraz odtwarza wydarzenia ważne w dziejach Polski.

Dnia 27.10.2017r. 54 pierwszoklasistów wstąpiło w poczet naszej społeczności szkolnej. Sala gimnastyczna przybrała niezwykle odświętny i uroczysty wygląd. Na widowni zasiedli: dyrekcja szkoły, uczniowie klas drugich wraz z wychowawczyniami, rodzice i bliscy uczniów klas pierwszych oraz goście specjalni - nauczyciele z Hiszpanii, przybyli do naszej szkoły w ramach Projektu Edukacyjnego. Uroczystość prowadziła mistrz ceremonii pani Mirosława Sówka, a nad sprzętem muzycznym czuwał pan Grzegorz Miciałkiewicz.

24 października w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z Tomem Justyniarskim. Jest On autorem książek dla dzieci takich jak: „Kocia Mama”, „Mój przyjaciel bocian”, „Zaginiony Kot” oraz „Psie troski”. Ta ostatnia pozycja zajęła I miejsce w TOP 10 Ministerstwa Edukacji Narodowej, jednocześnie zostając lekturą szkolną. Pan Justyniarski jest nie tylko pisarzem, ale również orędownikiem i obrońcą praw zwierząt oraz rzecznikiem Towarzystwa Obrony Zwierząt RP.

W trzecim tygodniu października w naszej szkole gościło troje nauczycieli z wielokulturowej szkoły w Hiszpanii. Wizyta związana była z realizacją projektu „Na styku kultur – podnoszenie umiejętności komunikacji w szkole wielokulturowej” w ramach programu Erasmus +, typ akcji – Mobilność kadry edukacji szkolnej, który otrzymał dofinansowanie z funduszy Unii Europejskiej.

W dniu 7 listopada grupa 22 uczniów działających w szkolnym kole PCK miała przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z lekarzem geriatrą. Pani doktor Dorota Łukaszuk, pracująca na co dzień między innymi w domu seniora Sekwoja, od kilku już lat prowadzi pogadanki dla uczniów zainteresowanych pracą na rzecz innych ludzi. Tegoroczne spotkanie poświęcone było pracy lekarza. Nasz gość uzmysłowił młodzieży, że jest to zawód szczególny, który wymaga nie tylko opanowania ogromnego zakresu wiedzy i jej ciągłego aktualizowania, ale również posiadania predyspozycji do jego wykonywania.

Jest 22 października 2017 - za oknem szaro, buro i ponuro, a o godzinie, o której wyjeżdżamy, w niedzielę większość osób jeszcze smacznie śpi. W autobusie jest tłoczno, ale wesoło i bardzo różnorodnie, bo choć wśród nas są uczniowie zarówno szkoły podstawowej jak i gimnazjum, wszystkich nas łączy jedna wspólna pasja - bieganie. A City Trail to zawody wyjątkowe nie tylko dlatego, że na mecie są zawsze ciasteczka i ciepła herbata, ale ze względu na klimat miejsca (piękny Park Młociński) i starania organizatorów, aby każdy od pierwszej do ostatniej osoby na mecie czuł się naprawdę wyjątkowo.

Dnia 2 października 2017 roku grupy przedszkolne 0a, 0b i 0c udały się do Domu Kultury w Tarczynie na przedstawienie pt. ,,Piosenkostop”. Godzina zbiórki była ustalona na 9.00. Pod budynek GOK-u dowiozły nas 1 autokar i minibus. Gdy dojechaliśmy, przedszkolaki zajęły swoje miejsca i rozpoczęło się przedstawienie. Widowisko słowno-muzyczne ,,Piosenkostop” odegrali aktorzy z Teatru Lektur Szkolnych z Warszawy.

W bieżącym roku szkolnym grupa 12 nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Mrokowie rozpoczęła realizację projektu „Na styku kultur - podnoszenie umiejętności komunikacji szkole wielokulturowej” w ramach programu Erasmus +, typ akcji - Mobilność kadry edukacji szkolnej. Projekt, który rozpoczął się 1.06.2017r. i będzie realizowany przez 20 kolejnych miesięcy, otrzymał dofinansowanie z funduszy Unii Europejskiej.

W dniach od 2 do 6 października 2017r. w naszej szkole odbyła się zbiórka pieniędzy na rzecz Gabrysi Kozłowskiej, czterolatki chorej na raka, uczęszczającej wcześniej do przedszkola w Mrokowie. Jednocześnie w Internecie trwała zbiórka pieniędzy na rehabilitację Gabrysi. Z inicjatywą zorganizowania pomocy w naszej szkole wyszedł jeden z rodziców, a młodzież, poruszona jej losem, postanowiła wesprzeć tę zbiórkę.

Szukaj

23-31 grudnia 2017r.
Zimowa przerwa świąteczna
15-28 stycznia 2018r.
Ferie Zimowe
29 marca - 3 kwietnia 2018r.
Wiosenna przerwa świąteczna
 
 

bip logo

 

EU EFS rgb 1