W ramach realizacji projektu „Muzyka daje POWER!”  31 uczennic i uczniów klas 7. wzięło udział w dwóch mobilnościach. W dniach 5.06.-11.06.2022 wyjazd do Fragi w Hiszpanii realizowała 19-osobowa grupa uczniów i uczennic, zaś druga 12-osobowa grupa przebywała w dniach 19.06-25.06. w Hamburgu w Niemczech. Nasi uczniowie pracowali w grupach międzynarodowych, podnosząc swoje kompetencje językowe i społeczne. Uczestniczki i uczestnicy projektu zapoznali się z muzyką klasyczną, popularną oraz ludową trzech krajów partnerskich.

Działalność innowacyjna jest integralnym elementem działalności Szkoły Podstawowej w Mrokowie. Stosowanie nowatorskich rozwiązań programowych, organizacyjnych lub metodycznych na stałe wpisało się w plan pracy naszej placówki. W mijającym roku szkolnym nauczyciele zrealizowali wiele innowacji, których podsumowanie zamieszczamy poniżej.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że dzięki staraniom p. Renaty Kiliańskiej nasza szkoła uzyskała akredytację Erasmus + na lata 2022-2027. Znaleźliśmy się w gronie ok. 300 szkół w Polsce, która może szczycić się przyznaną akredytacją Erasmus +.

3 czerwca w Szkole w Mrokowie odbyło się niecodzienne spotkanie. Zostali do niej zaproszeni Seniorzy, wśród których byli pensjonariusze „Domu Opieki Sekwoja” oraz zaprzyjaźniona społeczność lokalna. Uczniowie klas 1c i 5a przygotowali  program artystyczny z wierszami, piosenkami , tańcem klasycznym, nowoczesnym oraz grą na instrumentach perkusyjnych. Piosenki wykonywane były w językach: polskim, angielskim i ukraińskim.

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła otrzymała certyfikat „Sprzątamy dla Polski”. Projekt ten realizowany był 22 kwietnia 2022 roku na terenie całego kraju. Celem wydarzenia było promowanie międzypokoleniowej odpowiedzialności obywatelskiej, a szczególnie świadomości ekologicznej. 22 kwietnia to także Międzynarodowy Dzień Ziemi.

W dniach 13 – 15 czerwca 2022 r. odbyła się w naszej szkole Akcja Kids run with English dla dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniów klas 1 – 3. Były to zajęcia z języka angielskiego przeprowadzone na boisku szkolnym oraz w sali gimnastycznej. Głównym celem lekcji było utrwalenie materiału z języka angielskiego poznanego przez uczniów w minionym roku szkolnym oraz promowanie aktywności fizycznej wśród dzieci. Podczas przygotowanych zabaw uczestnicy rozwijali umiejętność pracy w grupach oraz uczciwego współzawodnictwa. Uczniowie rozwiązywali zróżnicowane zadania przygotowane stosownie do ich możliwości.

Z wielką przyjemnością informujemy o sukcesach ucznia klasy 8d naszej szkoły Alexa Paklerskiego. W bieżącym roku szkolnym Alex wziął udział w kilku   konkursach osiągając imponujące sukcesy. Został bowiem podwójnym laureatem zdobywając 1. miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Edukacyjnym na Krzyżówkę “Ochrona i Kształtowanie Środowiska” zorganizowanym przez Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Warszawie oraz 1. miejsce w II Wojewódzkim Konkursie Fotograficzno-Literackim "Łap Chwilę-Powrót do prz_szłości” w kategorii literackiej oraz wyróżnienie w kategorii fotograficznej.

Szanowni Rodzice

Uczestników „Akcji Lato 2022”,

zakończyliśmy rekrutację na letnią półkolonię organizowaną w naszej szkole w terminie 27 czerwca – 29 lipca 2022 r. Tegoroczna edycja cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Dziękujemy za wszystkie przesłane zgłoszenia. Poniżej przedstawiamy szczegóły dotyczące tegorocznej „Akcji”.

CO? GDZIE? KIEDY?

Szukaj

24-26 maja 2022r.
Egzaminy ósmoklasisty
1 czerwca 2022r.
Międzynarodowy Dzień Dziecka

16 czerwca 2022r.
Boże Ciało
24 czerwca 2022r.
Zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych