W czwartek, 5 października, uczniowie klasy 7b naszej szkoły mieli niecodzienną okazję poznać osobę reprezentującą świat nauki polskiej. Nasz gość, pan prof. dr hab. Jarosław Horbańczuk, przybył na lekcję biologii, by przybliżyć naszym uczniom metodę naukową w pracy badawczej oraz opowiedzieć o tajnikach pracy naukowca. Już samo poznanie osoby o niebagatelnym dorobku naukowym znanym na całym świecie było nie lada gratką, a dodatkowo świetnie przygotowana prelekcja naszego gościa, ilustrowana prezentacją, zaciekawiła uczniów.

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła."

Wisława Szymborska

Jest to ogólnopolska akcja, która ma na celu promowanie  idei głośnego czytania, rozwijanie zainteresowań czytelniczych, zwrócenie uwagi  na konieczność czytania dzieciom i przez dzieci. Z racji tego święta w naszej szkole odbyły się akcje czytelnicze, adresowane do najmłodszych uczniów.

Z wielką radością pragniemy poinformować, że dotarła do naszej szkoły pierwsza partia nowości wydawniczych, zakupionych w liczbie prawie 300 egzemplarzy, w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Wiele z tych pozycji pochodzi z  wyboru samych uczniów, którzy w ubiegłym roku wrzucali karteczki ze swoimi ulubionymi tytułami do „Skrzynki życzeń czytelniczych”, a także z poleceń indywidualnych, zgłaszanych do nauczycieli bibliotekarzy. Korzystaliśmy również z opinii wyrażanych przez czytelników na stronach internetowych, a także z wyników Ogólnopolskich Wyborów Książki, po których powstała tzw. Lista TOP 100.

Na drzewach pojawiły się już pierwsze jesienne żółte liście, a w kalendarzu biegowym XXXIV Jesienne Biegi Przełajowe o Puchar Prezydenta Miasta Legionowo. Impreza przez uczniów szkoły w Mrokowie znana i lubiana startowaliśmy w niej bowiem już po raz czwarty. Tak jak przy okazji poprzednich naszych biegowych wycieczek z zawodów wróciliśmy z sukcesami i nagrodami.

Pierwszego dnia nowego roku szkolnego w murach mrokowskiej szkoły pani dyrektor Małgorzata Perzyna powitała 683 uczniów. Inauguracja odbyła się w trzech turach po to, by zapewnić komfort wszystkim jej uczestnikom: uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz gościom. Ten szczególny dzień przeżywali z nami bowiem przedstawiciele Gminy Lesznowola oraz panie reprezentujące Centrum UNEP/GRID Warszawa, które podsumowały projekt Green Go realizowany w naszej szkole w ubiegłym roku szkolnym.

Pragniemy Państwa poinformować, iż nasza szkoła bierze w tym roku udział w „Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa na lata 2016-2020” Priorytet 3 , który dotyczy wspierania organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

Od wielu lat mrokowscy gimnazjaliści przyznają swoje wyróżnienia nauczycielom. Wielka gala, z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, odbywa się w ostatnim tygodniu zajęć szkolnych. W tym roku uczniowie przyznali „Mrokówkę 2017” nauczycielom w siedmiu kategoriach:

W bieżącym roku szkolnym nauczyciele przyrodnicy, pani Jolanta Januszewicz i pani Aneta Michalczyk, zaprosili uczniów do realizacji projektu „GreenGo! Zielona infrastruktura na terenach wiejskich ostoją różnorodności biologicznej”. Projekt ten, którego liderem było Centrum UNEP/GRID-Warszawa (Zakład Narodowej Fundacji Ochrony Środowiska), realizowany był od stycznia do czerwca 2017 roku przez 30 szkół z województw mazowieckiego i lubelskiego, w tym przez 2 grupy projektowe z naszej szkoły. Jeden zespół, składający się z 9 uczennic klas I gimnazjum, analizował pakiet wodny, drugi zespół, który tworzyło 7 uczniów z klasy II B, badał obszar krajobrazowo-kulturowy.

W szkole miesiąc czerwiec to czas wielu podsumowań, nie tylko pracy na poszczególnych przedmiotach i aktywności społecznej naszych uczniów, ale również ich aktywności dodatkowej, którą podejmują na wielu kołach zainteresowań, realizując projekty edukacyjne. W bieżącym roku szkolnym nauczyciele przyrodnicy, p. J. Januszewicz i p. A. Michalczyk, zaprosiły uczniów do realizacji projektu „GreenGo! Zielona infrastruktura na terenach wiejskich ostoją różnorodności biologicznej”.

Szukaj

Czwartek (14.09.2017) -
Zebranie z rodzicami godz 18.00
Sobota (14.10.2017) -
Dzień nauczyciela
Środa (01.11.2017) - 
Wszystkich Świętych
Sobota (11.11.2017) -
Narodowe Święto Niepodległości
 

bip logo

 

EU EFS rgb 1