24 stycznia w bibliotece szkolnej odbył się III Szkolny Konkurs Recytatorski „Miłość niejedno ma imię”, który w tym roku przebiegł pod hasłem „Święta miłości kochanej Ojczyzny”. Konkurs ten wpisuje się w działania, zmierzające do uzyskania przez naszą szkołę certyfikatu „Szkoły młodych patriotów”. Za jego organizację i prawidłowy przebieg odpowiedzialne były panie: Beata Wdowczyk, Agnieszka Kostyra, Danuta Rogalska i Aleksandra Nowińska. Uczniowie prezentowali się w trzech kategoriach wiekowych: klasy 1-3 SP, 4-6 SP i 7-8, gimnazjum.

Szanowni Rodzice/Opiekunowie

W tym roku szkolnym kontynuujemy w naszej szkole akcję ADOPCJA NA ODLEGŁOŚĆ. Jest to pomoc dla dzieci z krajów Afryki. Adopcja polega na przyjęciu dziecka do swojej rodziny/szkoły (pomimo, że pozostaje on nadal w swojej ojczyźnie, pokrywamy koszty jego utrzymania i wykształcenia).

W dniu 8 stycznia 2019 roku uczniowie klas szóstych zrealizowali kolejne zadanie w ramach projektu Szkoła Bliżej Nauki. Razem z nauczycielami realizującymi projekt: paniami Barbarą Piechal, Anetą Michalczyk, Beatą Stygińską - Jurek i Marleną Chłopicką, wzięli udział  w zajęciach w Centrum Nauki Kopernik. Była to już druga nasza wizyta w Centrum w ramach realizowanego projektu.

20 grudnia po raz 23. odbyła się w naszej szkole Wieczornica Bożonarodzeniowa. To wyjątkowe i podniosłe wydarzenie wprowadziło nas w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. W tym roku po raz pierwszy, obok uczniów klas starszych, wystąpili także uczniowie z klas 1-3. Starsi, w przedstawionym montażu słowno-muzycznym, przybliżyli okres adwentowego oczekiwania, natomiast młodsi, dzięki piosenkom, wierszom i tańcom, przenieśli nas w radosny czas świętowania narodzenia Jezusa. Wyjątkowo bogata, a jednocześnie subtelna scenografia przyczyniła się do pełniejszego przeżycia tej uroczystości.

Projekt „M3 dla pszczoły” ruszył pełną parą. Przez kolejne 3 tygodnie na przełomie grudnia i stycznia uczniowie klas szóstych podczas zajęć w ramach projektu Szkoła Bliżej Nauki przygotowywali hotele dla pszczół. Wykonanie tego zadania poprzedził wykład opiekuna naszego projekty p. M. Grabowskiego, który 10 grudnia 2018r poprowadził 2 godzinne spotkanie z uczniami.

Paweł Korczak, uczeń klasy IIIC gimnazjum, od wielu lat (sam mówi, że „od zawsze”) jest pasjonatem historii. W sposób szczególny chłopiec interesuje się historią XX wieku, a jego konikiem są wydarzenia z okresu II wojny światowej. W tym roku szkolnym Paweł został już laureatem Mulitestu z historii zorganizowanego przez Centrum Edukacji Szkolnej.

6. grudnia, na zaproszenie Rady Rodziców, naszą szkołę odwiedził święty Mikołaj. Długo wyczekiwany gość przybył z ogromnym workiem pełnym słodkości. Jego pojawienie się w salach lekcyjnych wzbudziło wśród uczniów radość i podekscytowanie. Wyjątkowego gościa wspierały Śnieżynki z Rady Rodziców, które już przy wejściu do szkoły witały wszystkich słodyczami. W tym dniu na najmłodszych uczniów czekała także atrakcja w postaci zabawy "Poszukiwanie czapki świętego Mikołaja". Nie lada wyzwaniem okazało się jej odnalezienie pośród świątecznych dekoracji na szkolnych korytarzach. Szczęśliwi znalazcy czapek zostali obdarowani słodkim upominkiem.

Grudzień to miesiąc, w którym częściej niż zwykle myślimy o innych i wtedy szerzej otwierają się nasze serca. Intencją organizatorów konkursu "Kartka sercem malowana" jest chęć ukazania najmłodszym, że i oni mogą i potrafią pomagać. Uczniowie klas 0-3 wzięli udział w III edycji tego konkursu. Wszystkie pięknie i własnoręcznie zdobione karty zostały ocenione, a następnie wystawione na sprzedaż. Jak co roku, również tym razem pieniądze zebrane ze sprzedaży kart (zebrano 463 zł.!) wspomogą najbardziej potrzebujących uczniów naszej szkoły. Dziękujemy Magdzie Więcławskiej - przewodniczącej SU za pomoc przy sprzedaży świątecznych kartek.

W piątek 14 grudnia 2018 r. odbyła się VII edycja akcji charytatywnej „Kuchenne rewolucje”. Uczniowie klas 4 - 8 szkoły podstawowej i oddziałów gimnazjalnych wzięli udział w konkursie na najsmaczniejsze i najpiękniejsze ciasto. Celami konkursu było uwrażliwienie uczniów na potrzeby innych, wzbudzenie chęci niesienia pomocy oraz budowanie pozytywnego wizerunku własnej osoby. Okazuje się, że wśród uczniów biorących udział w rywalizacji, były osoby, które wiążą swoją przyszłość z cukiernictwem. W związku z tym konkurs okazał się świetną okazją do sprawdzenia swoich umiejętności.

Szukaj

13 stycznia 2019r.
WOŚP
godz. 14.30-20.00

21 stycznia 2019 r.
Początek II semestru

28 stycznia 2019 r. - 10 lutego 2019 r.

Ferie zimowe

 
 

bip logo