Dnia 07.06.2016 r. klasy 0 – 3 miały przygotowaną niespodziankę w postaci gry terenowej „Szkoła otwartych granic”. Koordynatorkami tego projektu były panie: Ewelina Suchecka i Agnieszka Wojnar- Jadczyszyn.

Zadaniem dzieci było przejście 5 stacji:

  • Fabryka mody (pani Anna Gąsiorowska) – uczniowie mogli wczuć się w rolę projektantów międzykulturowych. Dzieci miały za zadanie stworzyć strój regionalny wybranego kraju (Polska, Wietnam, Chiny)
  • Jaki znak Twój?(pani Paulina Piekarska) – dzieci miały za zadanie ułożyć z puzzli trzy flagi (Polska, Wietnam, Chiny)
  • Pracowania języka (pani Katarzyna Tu, pan Kinh i pani Ton Van Anh) - przy pomocy asystentów kulturowych uczniowie poznali kilka słów w języku chińskim i wietnamskim. Mieli okazję ćwiczyć ich pisownię oraz wymowę.
  • Polana legend (pani Agnieszka Kostyra, pani Joanna Konofalska i pan Sławomir Stoczyński) – uczniowie wysłuchali legend chińskich i wietnamskich.
  • Kuferek ciekawostek (panie Michalina Jarmuż i Aleksandra Ośko) – dzieci poznały wiele ciekawych informacji na temat Wietnamu oraz Chin.

Gra terenowa okazała się bardzo atrakcyjna, ponieważ dała dzieciom możliwość poznania kultury chińskiej i wietnamskiej w sposób nietypowy. Wykonywanie poszczególnych zadań sprawiało im dużo radości. Różnorodność stacji sprawiła, że uczniowie zdobyli wiedzę na temat krajów azjatyckich poprzez doświadczenie i zabawę. Śmiechu było co niemiara przy projektowaniu regionalnych strojów, przy próbach jedzenia pałeczkami i wypowiadaniu słów w języku wietnamskim i chińskim. Tego dnia nie zawiodła także pogoda, tak istotna podczas zajęć w terenie.


Szukaj

bip logo