II ETAP EDUKACJI. SZKOŁY PODSTAWOWEJ. KLASY 4 - 8

KLASA VII

Przedmiot

Podręczniki

Materiały dodatkowe (np. zeszyty ćwiczeń)
J. POLSKI

podręczniki zostaną zakupione przez szkołę

 
J. ANGIELSKI
J. NIEMIECKI
HISTORIA
MATEMATYKA
FIZYKA

CHEMIA

BIOLOGIA
GEOGRAFIA

INFORMATYKA

MUZYKA
PLASTYKA
RELIGIA

"Spotykam Twoje Słowo" - podręcznik + karty pracy red. ks. Marian Zając Wydawnictwo GAUDIUM

 

1. Jakub Karczmarzyk 8c – finalista konkursu kuratoryjnego z języka angielskiego.

2. Klasy 5a i 6b – I miejsce w ogólnopolskim konkursie „Smok Smog”. W nagrodę uczniowie tych klas otrzymali dofinansowanie do tygodniowego pobytu w Zakopanem we wrześniu tego roku.

3. Natalia Stygińska – wyróżnienie w Międzynarodowym konkursie matematycznym KANGUR

4. Lin Xuenchen, klasa 6b – wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Piękna nasza Polska cała”

5. Gminny konkurs plastyczny „Anioły 2018:

I miejsce Nikola Ilecka, klasa 6a

II miejsce –, Julia Jakowiecka, klasa 5b

III miejsce - Anna Dubynka, klasa 4b

6.XI Festiwal Patriotyczny w Pamiątce:

W konkursie plastycznym

II miejsce - Dominika Piłatowicz, klasa 6b,

wyróżnienie - Karolina Lenard, klasa 6b

W konkursie muzycznym – śpiew solowy

III miejsce - Alicja Rybka, klasa 4b

W kategorii literackiej

wyróżnienie - Natalia Stygińska, klasa 5c

W konkursie recytatorskim

III miejsce - Mikołaj Mazur i Monika Karpińska

Sukcesy sportowe

1. VIII miejsce w finałach XXI MIMS w gimnastyce sportowej drużyna w składzie: Oliwia Grzywa (4c), Ewa Lelas (4c), Dominika Górska (4b) i Karolina Ożóg (4b);

2. Hoang Quoc Viet (7a) - V miejsce w finałach XXI MIMS – skok w dal

3. Przemysław Karolak (6a) – IX miejsce w finałach XXI MIMS w Indywidualnych biegach przełajowych;

4. Finaliści XXI MIMS;

a. Adrian Kolmus (7a) - indywidualne biegi przełajowe,

b. Victor Zheng (8a) – bieg na 100 m,

c. sztafeta w składzie: Victor Zheng (8a), Adrian Kolmus (7a), Tran Xuan Manh (7a) i Jakub Szeląg (8a) – 4x100m,

5. Marcel An Phan Gruchała (8b) - I miejsce Powiatowych zawodach LA – bieg 300 m;

6. II miejsce w Powiatowych Zawodach Czwórboju Lekkoatletycznego zajęła drużyna w składzie: Julia Borkowska (6c), Maria Giap (6b), Nikola Ilecka (6a), Julia Kowalska (6b), Abigail Opoka (6b) i Karolina Sroka (6b);

7. II miejsce w Powiatowych Zawodach Piłki ręcznej dziewcząt zajęła drużyna w składzie: Karolina Sroka (6b), Julia Kowalska, Maria Giap (6b), Abigail Opoka (6b), Anna Szostak (7c), Monika Karpińska (5a), Anna Rżysko (6a), Maria Hempel (6a), Julita Popadiak (6a), Yuye Gao (5a), Maria Suliga (5a), Liliana Suliga (5a) i Antonina Karczmarzyk (5a);

8. II miejsce w Powiatowych Zawodach Piłki Nożnej dziewcząt drużyna w składzie: Anna Domańska (8b), Natalia Marczak (7b), Gabriela Chylak (7a);

9. Maja Kott (8a) - II miejsce w Powiatowych Zawodach LA – pchnięcie kulą;

10. Natalia Marczak (7b) - III miejsce w Powiatowych Zawodach LA – bieg na 100 m;

11. Marcel An Phan Gruchała (8b) - III miejsce w Powiatowych Indywidualnych Biegach Przełajowych;

12. Vadim Borowy (8a)- III miejsce w Powiatowych Zawodach LA – skok wzwyż;

13. Drużyna w składzie: Natalia Przygoda (8a), Nguyen Thi Huong (6c) i Yang Aleksandra (8c) - III miejsce w Powiatowych Zawodach Badmintona dziewcząt;

14. Drużyna w składzie: Tran Xuan Manh (7a) i Hoang Quoc Viet (7a) – III miejsce w Powiatowych Zawodach Badmintona chłopców.

1. Finały XXI MIMS w Gimnastyce Sportowej dziewcząt drużyna w składzie: Aleksandra Gwiazda z kl.1b, Hanna Brzozowska z kl.1c, Alicja Brzostek z kl.2b i  Aleksandra Gajda z kl.2b zajęła VIII miejsce.

2. Archidiecezjalny Konkurs Santo Subito o św. Janie Pawle II, VIII edycja (etap rejonowy):

I miejsce - Maja Chłopicka z kl. 1c i Krystian Romanowski z  kl.2b

II miejsce - Lidia Jaworska z kl.3c

III miejsce - Ilona Bęza z kl.3b

3. Komiks o borsukusymbolu Chojnowskiego Parku Krajobrazowego

II miejsce - Łukasz Kudrycki z kl.1a (opiekun p. Magdalena Bartnik)

4.XI Festiwal Patriotyczny w Pamiątce

Konkurs plastyczny:

I miejsce – Ilona Bęza kl.3b

II miejsce – Olga Stygińska kl. 1b

wyróżnienie: Li Yunlei kl.2b

Konkurs muzyczny:

Występy zespołowe

II miejsce – Zuzanna Zdral, Wiktoria Nguyen, Wiktoria Wiśniewska z kl.2a

Konkurs literacki Proza:

II miejsce – Marta Kostyra kl.3a

Konkurs recytatorski:

III miejsce – Adrianna Jurek kl.1b

5. Gminny Konkurs Plastyczny "Anioły":

Kategoria kl.2-3

I miejsce - Ilona Bęza z kl.3b

6. Gminna olimpiada z języka angielskiego

II miejsce w kategorii klas 3 - Marta Kostyra z kl. 3a

7. VII Gminne Mistrzostwa w Tabliczce Mnożenia

II miejsce w zawodach indywidualnych z kl. 2c - Jakub Jurek

II miejsce w zawodach indywidualnych - Matteo Arak z kl.3b

III miejsce w zawodach indywidualnych - Filip Kozioł z kl.3b

III miejsce w zawodach drużynowych zajęła grupa uczniów z klasy 3a w składzie: Marta Kostyra, Mikołaj Pawlina, Patryk Radzimowski, Grzegorz Kiljańczyk

8. Gminny Konkurs Ortograficzny „I Ty możesz zostać mistrzem ortografii

wyróżnienie I stopnia - Marta Kostyra z kl.3a

wyróżnienie II stopnia - Karol Archacki z kl.3d

  1. Paweł Korczak, klasa IIIC – laureat konkursu kuratoryjnego z historii, laureat konkursu „Historia oręża polskiego”
  2. Patryk Kujawowicz, klasa IIIB – laureat Ogólnopolskiej V Szkolnej Olimpiady Przedsiębiorczości, której organizatorem jest Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych przy współudziale pięciu polskich publicznych uczelni ekonomicznych. Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu;
  3. Karolina Miecznik i Jakub Jabłoński - finaliści Ogólnopolskiej V Szkolnej Olimpiady Przedsiębiorczości
  4. Zuzanna Tkaczyk – wyróżnienie w międzypowiatowym konkursie matematycznym TRAPEZ. Zuzia zajęła również 7. miejsce w ogólnopolskim konkursie matematycznym PINGWIN, 9. miejsce w ogólnopolskim konkursie matematycznym OLIMPUS i 9. miejsce w ogólnopolskim konkursie matematyczno – fizycznym GALILEO.
  5. Natalia Bednarczyk i Magda Matulka– finaliści II etapu konkursu kuratoryjnego „Jan Paweł II – papież wolności”.
  6. Youtig Shen, klasa IIIA – nagroda specjalna w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Chińskie stroje”.
  7. XI Festiwal Patriotyczny w Pamiątce

konkurs recytatorski

III miejsce Natalia Bęza

wyróżnienie - Patryk Kujawowicz

 Sukcesy sportowe

  1. Natalia Bednarczyk, klasa IIIA – III miejsce w finałach XXI MAZOWIECKICH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ – skok wzwyż;
  2. Sztafeta w składzie: Konrad Cybulski (IIIA), Maksymilian Janus (IIIB), Kacper Dawidczyk (IIIB) i Le Khan Trinh (IIIB) - VI miejsce w finałach XXI MAZOWIECKICH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ – 4*100 m;
  3. Finalistami XXI MAZOWIECKICH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ są:
    Bartosz Rawiak (IIIA) - skok wzwyż,
    Natalia Bęza (IIIB) i Konrad Cybulski (IIIA)– bieg na 100 m
  4. Maksymilian Janus (IIIB) – IV miejsce w Międzypowiatowych zawodach LA – bieg na 200 m;
  5. Alicja Rozwadowska - IV miejsce w Międzypowiatowych zawodach LA – bieg na 800 m;
  6. Zespół w składzie: Patrycja Rek (IIIC), Natalia Cywińska (IIIA), Klaudia Szeląg (IIIA), Natalia Bednarczyk (IIIA), Amelia Sadzikowska (IIIA), Julia Karolak (IIIA), Sandra Ochnik (IIIC) - II miejsce w Powiatowych Zawodach PN dziewcząt;
  7. Sztafeta w składzie: Julia Karolak (IIIA), Izabela Wereszka (IIIA), Natalia Bednarczyk (IIIA) i Natalia Bęza (IIIB) - II miejsce w Powiatowych Zawodach LA – 4* 100m;

Osiągniecia w konkursach przedmiotowych:

  1. Adrian Łabuda, klasa 4a – III miejsce z Międzypowiatowym Konkursie Matematycznym ASIK;
  2. Antonina Karczmarzyk, klasa 4a i Adrian Łabuda, klasa 4a i Bartosz Grądzki, klasa 7a – wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR;
  3. Aleksander Rak, klasa 7c – wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Informatycznym „Orzeł informatyczny”;

Osiągniecia w konkursach artystycznych

Mateusz Sierżęga, klasa 7b

- I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Polska w kolorze biało- czerwonym” pod patronatem wicemarszałka sejmu Bogdana Borusewicza;

- I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Orzeł Biały - nasza duma”, zorganizowanym przez Senat RP w związku z 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę;

– II miejsce w XII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Magiczne Okienko”;

- wyróżnienie w VII Ogólnopolskie Biennale Malarstwa „ Niech Żyje Kolor!”;

Dawid Leszczyński, klasa 6c - III miejsce w Międzynarodowym konkursie plastycznym „Polska w kolorze biało- czerwonym” pod patronatem wicemarszałka sejmu Bogdana Borusewicza.

Gao Yue, klasa 4a

– II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Mój Świat”, pod hasłem „ Opowiem Ci o mojej Ojczyźnie”;

- III miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Oczarowani przyrodą” (w kategorii klas 4-6)

Dominika Makowska, klasa 7c – II miejsce w etapie okręgowym Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Orzeł Biały - nasza duma”, zorganizowanym przez Senat RP w związku z 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę;

Nikola Ilecka, klasa 5a – I miejsce w konkursie plastycznym X Festiwalu Patriotycznego w Pamiątce (klasy 4 – 6)

Zuzanna Morawska, klasa 4b - III miejsce w konkursie plastycznym X Festiwalu Patriotycznego w Pamiątce (klasy 4 – 6);

Martyna Popadiak, klasa 5b – Nagroda Specjalna Starosty Powiatu Piaseczyńskiego

Aleksander Rak, klasa 7c i Weronika Orzeszak, klasa 7b – III miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Oczarowani przyrodą” (klasy 7);

Natalia Gozdek klasa 4b, Maria Suligą klasa 4a i Wiktoria Witak klasa 4a – III miejsce (ex aequo) w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Oczarowani przyrodą”(klasy 4 - 6);

Osiągniecia w zawodach sportowych:

  1. Szymon Kunz, klasa 5c - Finalista Wojewódzkich XX MAZOWIECKICH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ (MIMS) – biegi przełajowe;
  2. Maria Hempel i Małgorzata Kordus, klasa 5a - III miejsce w Międzypowiatowych Zawodach Gimnastyki Sportowej dziewcząt;
  3. Jan Kudaszewicz, klasa 5b – udział w Międzypowiatowych Zawodach – Biegi przełajowe;
  4. Marcel An Phan Gruchała, klasa 7b – I miejsce w Powiatowych Zawodach LA – bieg 300m;
  5. Hoang Quoc Viet, klasa 6a – II miejsce w Powiatowych Zawodach LA– skok w dal;
  6. Marcel An Phan Gruchała , klasa 7b – I miejsce w Powiatowych Zawodach LA – sztafeta 4x100m;
  7. Zespół w składzie: Dominik Atliński (6a), Bartłomiej Bochniak (6a), Szymon Kowalczyk (6a), Michał Kowalczyk (6a), Przemysław Krawczyk (6b), Szymon Makowski (6b), Dawid Olijnyk (6c), Mateusz Radzki (6c), Tran Xuan Manh (6a), Michał Zelek (6a) i Mikołaj Zieliński (6b) – III miejsce w Powiatowych Zawodach Unihokeja chłopców;
  8. Gabriela Chylak, klasa 6a i Anna Szostak, klasa 6c – III miejsce w Powiatowych Zawodach Badmintona dziewcząt;
  9. Aleksandra Yang, klasa 7c i Natalia Przygoda, klasa 7a – III miejsce w Powiatowych Zawodach Badmintona dziewcząt;
  10. Tran Xuan Manh klasa 6a, Michał Zelek klasa 6a i Jan Zborowski 7b - III miejsce w Powiatowych Zawodach Badmintona chłopców;
  11. Zespół w składzie: Maja Kott (6a), Natalia Marczak (6b), Martyna Wyrzykowska (6b), Oliwia Damaziak (6b), Paulina Kalbarczyk (6b), Laura Szmalec (6a), Gabriela Chylak (6a), Barbara Basińska (5b), Abigail Opoka (5b) i Karolina Sroka (5b) – I miejsce w Gminnych Zawodach Mini Piłki Koszykowej dziewcząt;
  12. Zespół w składzie: Tran Xuan Manh (6a), Marcin Bęza (5c), Bartłomiej Bochniak (6a), Dominik Atliński (6a), Mateusz Radzki (6c), Jan Kudaszewicz (5b), Szymon Makowski (6b), Przemysław Krawczyk (6b), Jan Zborowski (7c), Bartek Pliszka (6b) i Michał Zelek (6a) – I miejsce w Gminnych Zawodach Mini Piłki Koszykowej chłopców;
  13. Zespół w składzie: Marceli Gajewski (4a), Antoni Samczuk (4a), Adrian Wielgolaski (4a), Bartosz Wierzch (4a), Mikołaj Mazur (4b), Michał Prus (4a), Bartosz Bęza (4b), Szymon Radzki (4b), Jakub Tober (4b), Dawid Sarnowski (4d), Szymon Jaros (5a) i Emil Kiliański (5a) – I miejsce w Gminnych Zawodach Dwa Ognie chłopców.

Nasza szkoła została zwycięzcą prestiżowego konkursu Złote Wachlarze 2017, organizowanego przez agendę Organizacji Narodów Zjednoczonych, International Organization for Migration, za „wkład w budowanie dobrych praktyk w zakresie integracji dzieci migranckich w środowisku szkolnym”. Samo nominowanie nas do tej nagrody było już dużym wyróżnieniem, zwycięstwo zaś jest ogromną satysfakcją i powodem do dumy całej społeczności szkolnej. Wygraliśmy mając za konkurentów trzy duże fundacje o zasięgu ogólnopolskim oraz zarząd miasta Wrocław.

Szukaj

bip logo