„Zabawa sztuką” to Ogólnopolski Projekt Edukacyjny autorstwa Dagmary Drabik, w którym w bieżącym roku szkolnym biorą udział uczniowie klas: 3a, 3b i 3d. Celem projektu jest tworzenie przez nauczycieli warunków do twórczej aktywności dzieci w procesie zabawy, wprowadzenie dzieci w świat sztuki o charakterze lokalnym, ogólnopolskim, europejskim i światowym, a także zapoznanie z wybranymi dziełami oraz ich twórcami. Ponadto dzieci biorące udział w projekcie zapoznają się z różnorodnymi technikami plastycznymi oraz, co jest szczególnie cenne, zaczynają wierzyć we własne możliwości i odkrywają swoje talenty.

Za nami dwa zadania, które sprawiły dzieciom wiele radości. Pierwszym z nich było wykonanie zakładki do książki, a inspiracją była twórczość Roberta Delaunay – francuskiego malarza słynącego z mocnych kolorów i geometrycznych kształtów. Drugie zadanie to przygotowanie jadalnych obrazów. Nasze obrazy miały właściwości prozdrowotne, gdyż składały się głównie ze świeżych owoców i warzyw. Kolejnym etapem była już tylko smaczna degustacja ...

Alicja Staniaszek

Wiesława Wyrąbkiewicz-Stygińska

Hanna Smolarczyk


Szukaj

13-28 stycznia 2024r.
Ferie zimowe
28 marzec - 2 kwietnia2024r.
Wiosenna przerwa świąteczna
03 maja 2024
Święto Konstytucji 3 Maja
14-16 maja 2024r.
Egzamin ósmoklasisty
30 maja 2024r.
Boże Ciało