Znajomość prawa jest niezwykle cenną umiejętnością. Wiadomym jest, że nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania.

W tym roku szkolnym nasi uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum wzięli udział w I edycji Ogólnopolskiej Akademii – Konkursie Wiedzy o Prawie, realizowanej przez Centrum Edukacji Prawnej Krajowej Rady Radców Prawnych w ramach programu „Szkoła bliższa prawu”, pod Patronatem Honorowym Ministra Edukacji Narodowej.

Przygotowując się do konkursu, uczniowie mogli poszerzyć i pogłębić swoją wiedzę o prawie, która może przydać się w codziennym życiu, zwłaszcza wśród młodego pokolenia Polaków.

Konkurs składał się z 3 etapów (szkolnego, okręgowego i ogólnopolskiego). Z naszej szkoły przystąpiło do niego 16 uczniów (3 ze szkoły podstawowej i 13 z gimnazjum). Prace szkolnej komisji konkursowej wsparła pani mecenas Agnieszka Lewkowicz-Wasiak, która zainteresowała naszą szkołę tym przedsięwzięciem.

Podczas dwóch pierwszych etapów uczniowie prezentowali swoją wiedzę, rozwiązując testy, a następnie ustnie przedstawiali zagadnienia prawne. W etapie okręgowym szkołę podstawową reprezentowali szóstoklasiści: Rafał Liwacz, Karolina Miecznik i Zosia Żaczek, a gimnazjum: Patrycja Sadkowska i Iga Kostrzewa z klasy IIB oraz Adam Janiszewski z klasy IA.

W ostatnim – ogólnopolskim etapie, 18 maja 2016 r., gimnazjalistów z województwa mazowieckiego reprezentował między innymi Adam Janiszewski. Niestety, wylosował pytanie, które nie przyniosło mu szczęścia w finale. Gratulujemy jednak Adamowi woli walki i życzymy sukcesów w przyszłorocznych zmaganiach konkursowych.

przygoda z prawem


Szukaj

1 września 2022r.
Rozpoczęcie zajęć dydaktyczno-wychowawczych
14 października 2022r.
Dzień Edukacji Narodowej

1 listopada 2022r.
Wszystkich Świętych
11 listpada 2022r.
Narodowe Święto Niepodległości