Uczniowie klas 1., którzy korzystają z opieki świetlicowej, zrealizowali pod kierunkiem swojego wychowawcy pani Elżbiety Bisińskiej projekt czytelniczy „Afryka oczami dziecka” z wykorzystaniem książki Łukasza Wierzbickiego „Afryka Kazika”.

Dzieci przez dwa miesiące poznawały przygody niezwykłego podróżnika Kazimierza Nowaka, który w latach trzydziestych XX wieku w przeciągu 5 lat przemierzył Afrykę na rowerze. Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały historii o Kaziku, chętnie rozmawiały na temat jego przygód, śledziły na mapie trasę wędrówki, a na zakończenie cyklu zajęć wykonały ilustracje, które zostały wyeksponowane na wystawie w bibliotece. Projekt ten został zrealizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Elżbieta Bisińska


Szukaj

3 wrzesień 2018r.
Rozpoczęcie zajęć dydaktyczno-wychowawczych
14 października 2018r.
Dzień Edukacji Narodowej
1 listopada 2018 r.
Wszystkich Świętych
11 listopada 2018 r.
Narodowe Święto Niepodległości
 

bip logo