Uczniowie klas 1., którzy korzystają z opieki świetlicowej, zrealizowali pod kierunkiem swojego wychowawcy pani Elżbiety Bisińskiej projekt czytelniczy „Afryka oczami dziecka” z wykorzystaniem książki Łukasza Wierzbickiego „Afryka Kazika”.

Dzieci przez dwa miesiące poznawały przygody niezwykłego podróżnika Kazimierza Nowaka, który w latach trzydziestych XX wieku w przeciągu 5 lat przemierzył Afrykę na rowerze. Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały historii o Kaziku, chętnie rozmawiały na temat jego przygód, śledziły na mapie trasę wędrówki, a na zakończenie cyklu zajęć wykonały ilustracje, które zostały wyeksponowane na wystawie w bibliotece. Projekt ten został zrealizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Elżbieta Bisińska


Szukaj

11 listopada 2018r.
Narodowe Święto Niepodległości
13 grudnia 2018 r.
Dzień otwarty

22 grudnia 2018 r. - 3 stycznia 2019r.

Zimowa przerwa świąteczna

28 stycznia 2019 r. - 10 lutego 2019 r.
Ferie zimowe

 

bip logo