W grudniu klasy drugie gimnazjum wzięły udział w programie edukacyjnym „Lubella inspiruje i edukuje”. Program przygotowany przez dyplomowanych dietetyków i psychologa ma charakter społeczny i jest adresowany do rodziców, uczniów oraz nauczycieli. Jego głównym celem jest podniesienie świadomości znaczenia prawidłowego odżywiania w życiu człowieka.

Podczas tegorocznej, III edycji, uczniowie odkrywali właściwości zbóż, poznawali zasady prawidłowego żywienia w ramach nowatorskiej Gry szkolnej, a także mogli przygotować wyjątkowe dania z wykorzystaniem produktów zbożowych według zaproponowanych przepisów. Nasi gimnazjaliści realizowali zagadnienia objęte programem w trakcie 3 godzin lekcyjnych. Niestandardowe zajęcia zaproponowane przez autorów programu przypadły uczniom do gustu. Chętnie, pracując w grupach, wykonywali plakaty na temat walorów zdrowotnych i żywieniowych zbóż, podejmowali rywalizację w Grze szkolnej oraz wspólnie przygotowali zbilansowane potrawy, których podstawą były zboża. Po wspólnym przygotowywaniu potraw odbyła się konsumpcja jogurtowych pancakes, sałatki z makaronem rurki, mozzarellą, pomidorkami i awokado oraz makaronu świderki z kurczakiem w sosie śmietanowym. Nasze działania w ramach programu zostały potwierdzone przez organizatorów certyfikatem uczestnictwa.

Małgorzata Perzyna, Aneta Michalczyk – nauczyciele biologii realizujący program


Szukaj

11 listopada 2018r.
Narodowe Święto Niepodległości
13 grudnia 2018 r.
Dzień otwarty

22 grudnia 2018 r. - 3 stycznia 2019r.

Zimowa przerwa świąteczna

28 stycznia 2019 r. - 10 lutego 2019 r.
Ferie zimowe

 

bip logo