18 listopada w bibliotece szkolnej odbyła się III edycja Szkolnego konkursu ze znajomości legend na podstawie książki autorstwa Wandy Chotomskiej "Legendy polskie", w której wzięli udział uczniowie klas 2. Etap szkolny poprzedziły klasowe eliminacje, z których zostali wyłonieni reprezentanci każdej klasy.

12 uczestników II etapu musiało zmierzyć się z różnymi typami zadań, dotyczącymi treści 10 najbardziej znanych polskich legend. Po rundzie podstawowej wyłoniono trzy osoby, z największą liczbą punktów. Byli to: Zofia Czajkowska -18,5/20, Zofia Arak Yang – 18,5p. oraz Łukasz Kudrycki- 18p. Między dziewczynkami rozegrała się pasjonująca dogrywka, w której ostatecznie zwyciężyła Zosia Czajkowska.

Uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością tekstów. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za trud włożony w przygotowanie się do konkursu, a zwycięzcom gratulujemy!

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce - Zofia Czajkowska kl.2c

II miejsce – Zofia Arak Yang kl.2c

III miejsce – Łukasz Kudrycki kl.2a

wyróżnienia: Oskar Sochacki kl.2a

                   Olga Stygińska kl.2b

    Matteo Carboni kl.2a

                   Aurelia Grynkiewicz kl.2a

Alicja Staniaszek

Agnieszka Kostyra

Wiesława Wyrąbkiewicz- Stygińska


Szukaj

29 listopada 2019 r.
Andrzejki
23 grudzień 2019 r. - 6 stycznia 2020 r.
Zimowa przerwa Świąteczna
10 - 23 luty 2020 r.
Ferie zimowe
09 - 14 kwietnia 2020 r.
Wiosenna przerwa Świąteczna

bip logo