Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

Uczniowie naszej szkoły (kl. 1-8) zostali objęci profilaktyczną opieką stomatologiczną (bezpłatny przegląd stomatologiczny oraz fluoryzacja) na podstawie umowy zawartej pomiędzy Gminą Lesznowola a kliniką stomatologiczną Corten Medic w Warszawie.

Zgodnie z zapisami art. 7 ust 2 ustawy z dnia 12 kwietnia 2019 r. o opiece zdrowotnej nad uczniami, opieką stomatologiczną zostają objęci z mocy przepisów prawa wszyscy uczniowie, zaś Rodzic/Opiekun może wyrazić pisemny sprzeciw bezpośrednio do Świadczeniodawcy. Druk, który przesyłamy do Państwa w załączeniu należy:

  • złożyć w siedzibie Świadczeniodawcy tj. do gabinetu stomatologicznego Corten Medic mieszczącego się przy ul. Makolągwy 21 w Warszawie: od poniedziałku do piątku w godz. 9:00- 17.00
  • lub przesłać scan/zdjęcie wypełnionego druku z podpisem Rodzica/ Opiekuna na adres mailowy gabinetu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.w nieprzekraczalnym terminie do dnia 25 października 2020 roku

Jednocześnie informujemy, że szkoła nie pośredniczy w zbieraniu druków i przekazywaniu ich do Świadczeniodawcy. Prosimy również o poinformowanie wychowawców, że taki sprzeciw zostanie przez Państwa złożony do Świadczeniodawcy, aby uczeń nie był uwzględniany w badaniu, które organizuje szkoła. Jeśli druk sprzeciwu objęcia ucznia profilaktyczną opieką stomatologiczną nie zostanie dostarczony Świadczeniodawcy i nie zostanie o tym fakcie poinformowany wychowawca klasy, dziecko zostanie objęte badaniem.

Po wykonaniu przeglądu stomatologicznego pracownik gabinetu stomatologicznego przekaże osobiście każdemu uczniowi w zamkniętej kopercie informacje dla Rodzica/ Opiekuna zawierające diagram zębowy określający zakres leczenia.

Małgorzata Perzyna

Dyrektor szkoły

Druk sprzeciwu


Szukaj

1 września 2020 r.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/21
14 października 2020 r.
Dzień Edukacji Narodowej
1 listopada 2020 r.
Wszystkich Świętych
11 listopada 2020 r.
Narodowe święto Niepodległości

bip logo