„Kto posiada kota, nie musi się obawiać samotności” (D. Defoe)

17 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kota. Ma on podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, uświadomić potrzebę niesienia pomocy kotom bezdomnym i dziko żyjącym, a także uwrażliwić na często niełatwy koci los.

Z okazji tego święta dzieci z grup przedszkolnych uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych poświęconych naszym domowym pupilom. Dzieci poznały ciekawostki o kotach domowych i ich dzikich kuzynach, rozmawiały na temat kocich zwyczajów oraz zasad właściwego żywienia i pielęgnacji. Można był obejrzeć wystawę zdjęć kotów różnych ras. Najmłodsi przygotowali także piękne prace plastyczne o kociej tematyce. W bibliotece nie mogło zabraknąć tego dnia czytania- zaprezentowana została książeczka z serii o sympatycznej Kici Koci.

Uczniowie klas 1-3 mieli z kolei okazję „zabrać kotka do domu”, bowiem czekały na nich książki z kocimi bohaterami.

Niektórzy twierdzą, że kot powinien być zapisywany przez lekarza jako cudowne lekarstwo, gdyż puchate stworzenia są lekiem na każde zmartwienie. Może warto sprawdzić…?:)

Magdalena Boruc, Agnieszka Kostyra

nauczyciele bibliotekarze


Szukaj

22 kwietnia 2021 r.
Międzynarodowy Dzień Ziemi
1 maja 2021 r.
Święto Pracy

3 maja 2021 r.
Święto Konstytucji 3 Maja
25 - 27 maj 2021 r.
Egzamin ósmoklasisty
25 czerwca 2021 r.
Zakończenie zajęć dydaktyczno - wychowawczych

bip logo