Serdecznie gratulujemy GAO YUYE, uczennicy klasy 7a Szkoły Podstawowej w Mrokowie, sukcesu w ogólnopolskim konkursie plastycznym XVII Ogólnopolska Wiosna Młodych Talentów – I Hajnowskie Biennale.

Na konkurs wpłynęło 1090 prac 755 uczestników, które oceniała komisja artystyczna w składzie: Anna Marta Świtalska-Świć – artysta plastyk, Zbigniew Budzyński – artysta grafik, Jadwiga Lach-Kuczkin – kierownik Działu Artystycznego Hajnowskiego Domu Kultury. Prace oceniane były w 4 kategoriach wiekowych, za prezentacje indywidualne i grupowe. Najlepsze nagrodzono statuetkami ,,TALENT 2021”. Za prezentacje indywidualne przyznano 10 statuetek. Jedną z nich otrzymała Gao Yue. Kwalifikację do wystawy otrzymało 105 uczestników. Łącznie z nagrodzonymi na wystawie będzie można obejrzeć 194 prace przygotowane przez 174 młodych artystów.

Yuye w konkursie zaprezentowała trzy kompozycje malarskie, które są charakterystyczne dla jej ulubionego sposobu artystycznej wypowiedzi. Warto przypomnieć, że w 2018 roku nasza uczennica została laureatką II miejsca w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym pod hasłem: „Opowiem Ci o mojej Ojczyźnie”. Tym bardziej cieszy fakt, że młoda artystka nadal umiejętnie rozwija swój talent plastyczny.

Życzymy dalszej wspaniałej twórczej aktywności.

Elżbieta Kuczara – nauczyciel plastyki


Szukaj

22 kwietnia 2021 r.
Międzynarodowy Dzień Ziemi
1 maja 2021 r.
Święto Pracy

3 maja 2021 r.
Święto Konstytucji 3 Maja
25 - 27 maj 2021 r.
Egzamin ósmoklasisty
25 czerwca 2021 r.
Zakończenie zajęć dydaktyczno - wychowawczych

bip logo