SP MROKÓW MISTRZEM WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO W BADMINTONIE
Drugi raz z rzędu reprezentacja Szkoła Podstawowej w Mrokowie stanęła na podium w finałach Mazowieckich Igrzysk Dzieci i Młodzieży w Badmintonie. Po zeszłorocznym sukcesie dziewcząt z klas szóstych, które wywalczyły w województwie brązowy medal, w tym roku udział w finałach zapewnili sobie chłopcy z rocznika 2010 i młodsi.
Naszą szkołę reprezentowali Nguyen Hoang Anh (Dawid 6c), Adam Gawron (6c) i Dang Duc Huy (Kevin 6a). Chłopcy, wygrywając etap gminny w Mysiadle, powiatowy w Zalesiu i międzypowiatowy w Legionowie, w niedzielę 20 listopada 2022 r. w Ostrołęce stanęli do walki z najlepszymi zawodnikami z całego województwa mazowieckiego.
Już na miejscu okazało się, że nasza kategoria wiekowa zostanie podzielona na dwie grupy, gdzie do półfinału przejdą po dwie drużyny z najlepszym bilansem zwycięstw.
Grupa nr 1                                              Grupa nr 2
  1. SP nr 20 Płock                               1. SP Stare Babice
  2. PSP nr 17 Radom                          2. SP nr 4 Mława
  3. SP Mroków                                     3. SP ZP Warszawa
                  1.     4. SP Lipniki
Dawid, Adam i Kevin swoje pierwsze dwa mecze z SP 17 Radom i SP 20 Płock wygrali wynikiem 2:0. Mimo że chłopcy nie przegrali w fazie grupowej ani jednego meczu solo, to spotkanie z Płockiem było niezwykle zacięte, a o zwycięstwie zadecydowała determinacja i siła charakteru, której tego dnia nie brakowało naszym zawodnikom. Jak się później okazało, to nie był jeszcze koniec rywalizacji ze szkołą z Płocka na tym turnieju.
Po meczu półfinałowym, gdzie nasi zawodnicy pokonali w znakomity sposób szkołę SP ZP Warszawa wynikiem 2:0, było jasne, że już na pewno mamy medal na tym turnieju i ze spokojem możemy przystąpić do finału.
W bitwie o złoty medal po raz kolejny nasi uczniowie zmierzyli się z drużyną z Płocka. Do pierwszej gry solowej przystąpił Dawid, który od etapu gminnego nie przegrał ani jednego seta. Tym razem niestety musiał uznać wyższość zawodnika z Płocka, który wynikiem 1:2 w setach zdobył pierwszy punkt dla swojego zespołu. Z racji tego, że każdy mecz na tych zawodach toczył się do dwóch wygranych, kolejna porażka w meczu solowym pozbawiłaby nas marzeń o złocie. Na szczęście Kevin wygrał swoją partię z drugim zawodnikiem z Płocka 2:0. O zwycięstwie zatem miał zadecydować mecz deblowy. Do gry podwójnej stanął Dawid z Adamem, którzy od etapu gminnego świetnie współpracowali ze sobą w tym wariancie. W pierwszym secie Mroków pewnie wygrał 11:7, jednak drugi set należał do naszych przeciwników. Gdy chłopcy rozpoczęli trzecią, ostatnią partię meczu, nasi przeciwnicy szybko zyskali przewagę i wygrywając 3:6, doprowadzili do zmiany stron boiska. Adam i Dawid nie poddawali się, przyjęta taktyka gry na potencjalnie słabszego z tej dwójki przeciwników doprowadziła do zdobycia siedmiu punktów z rzędu i zwycięstwie 11:7 w tym secie, a ostatecznie w meczu 2:1.
Po zakończonym spotkaniu w obu drużynach nie brakowało emocji, łez i słów uznania dla przeciwnika.
Dziękujemy naszym zawodnikom za wspaniałe emocje, jakich dostarczyli przez wszystkie poszczególne etapy turnieju i piękny prezent na 100 – lecie istnienia Szkoły Podstawowej w Mrokowie!
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znów uda się dotrzeć tak daleko i powalczyć o najwyższe trofea.