„(…)okazuje się, że dwadzieścia kilka liter może opowiedzieć

 i opisać właściwie wszystko” (Iwona Chmielewska)

W bibliotece szkolnej odbył się finał projektu „Mała książka- wielki człowiek”, którego celem jest popularyzacja czytelnictwa wśród najmłodszych. Pierwszoklasiści otrzymali „Wyprawkę Czytelniczą”, w skład której wchodzą: książka do czytania, broszura dla rodziców oraz plakat z literami. 

Pakiet ten ma zachęcić dzieci do poznawania liter alfabetu oraz podejmowania prób samodzielnego czytania. Broszura „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” podpowiada rodzicom, jak wspierać dziecko w nauce czytania, jest także zbiorem pomysłów na zabawy związane z tekstami z książki. 

Życzymy dzieciom rozbudzenia w sobie prawdziwej pasji czytania. Niech książka stanie się przepustką do fascynującej przygody!

Agnieszka Kostyra, Magdalena Boruc- nauczyciele bibliotekarze


Szukaj

23 grudnia 2022 - 01 stycznia 2023r.
Zimowa przerwa świąteczna
6 stycznia 2023r.
Trzech Króli

13 - 26 luty 2023r.
Ferie zimowe
6 - 11 kwietnia 2023r.
Wiosenna przerwa świąteczna