Miło nam poinformować o sukcesie uczennicy klasy 6b Julii Li w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Twórczy świat Marii Konopnickiej”.

Organizatorem Konkursu był Ośrodek Kultury Plastycznej Wieża Ciśnień im. Bogdana Jareckiego w Kaliszu. Jury zakwalifikowało i oceniało 250 prac uczniów szkół podstawowych z klas 4-8 oraz szkół średnich, podkreślając wysoki i wyrównany poziom prac. Oceniano zwłaszcza walory artystyczne m.in. kolorystykę, kompozycję, oryginalność i kreatywność w ujęciu tematu.

Przyznano trzy nagrody główne oraz wyróżnienia. Wśród wyróżnionych prac znalazła się ilustracja utworu „Na jagody” Marii Konopnickiej, której autorką jest uczennica naszej szkoły Julia Li. Prace aktualnie prezentowane są na wystawie w nowym lokalu Organizatora – Akceleratorze Kultury w Kaliszu. Jak informuje Organizator, ich bardzo dobrej jakości kopie będą pokazane w styczniu w formie citylightów w wiatach przystankowych na terenie Kalisza.

Serdecznie gratulujemy!

 Elżbieta Kuczara


Szukaj

23 grudnia 2022 - 01 stycznia 2023r.
Zimowa przerwa świąteczna
6 stycznia 2023r.
Trzech Króli

13 - 26 luty 2023r.
Ferie zimowe
6 - 11 kwietnia 2023r.
Wiosenna przerwa świąteczna