W środę 3 maja 2023 r. obchodziliśmy 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W obchody tego państwowego święta włączyła się również Gmina Lesznowola. Uroczystość odbyła się pod Urzędem Gminy, pod pamiątkowym obeliskiem upamiętniającym 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości. W tym wydarzeniu wzięli udział również przedstawiciele naszej szkoły -p. dyrektor Małgorzata Perzyna, nauczyciel historii p. Katarzyna Waszczyk i uczniowie klas 8.: Dawid Dąbrowski, Helena Rudzińska oraz Antonina Pachulska , którzy tworzą poczet sztandarowy naszej szkoły.

Najpierw wprowadzono sztandary szkół i innych gminnych organizacji, a następnie odśpiewano ,,Mazurka Dąbrowskiego”. Wszystkich zgromadzonych gości powitała Wójt Gminy – Maria Jolanta Batycka-Wąsik, która przybliżyła historię Konstytucji 3 Maja – pierwszej nowoczesnej konstytucji Europy. Następnie złożono kwiaty pod pomnikiem. W końcowej części uroczystości obejrzeliśmy program artystyczny - wysłuchaliśmy fragmentów Konstytucji z 1791 roku oraz pięknych pieśni patriotycznych.

Katarzyna Waszczyk


Szukaj

04 września 2023r.
Rozpoczęcie roku szkolnego
14 październik 2023r.
Dzień Edukacji Narodowej
01 listopad 2023r.
Wszystkich Świętych
11 listopad 2023r.
Narodowe święto Niepodległości
23 grudnia 2023r.
Zimowa przerwa Świąteczna