W środę 3 maja 2023 r. obchodziliśmy 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W obchody tego państwowego święta włączyła się również Gmina Lesznowola. Uroczystość odbyła się pod Urzędem Gminy, pod pamiątkowym obeliskiem upamiętniającym 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości. W tym wydarzeniu wzięli udział również przedstawiciele naszej szkoły -p. dyrektor Małgorzata Perzyna, nauczyciel historii p. Katarzyna Waszczyk i uczniowie klas 8.: Dawid Dąbrowski, Helena Rudzińska oraz Antonina Pachulska , którzy tworzą poczet sztandarowy naszej szkoły.

Najpierw wprowadzono sztandary szkół i innych gminnych organizacji, a następnie odśpiewano ,,Mazurka Dąbrowskiego”. Wszystkich zgromadzonych gości powitała Wójt Gminy – Maria Jolanta Batycka-Wąsik, która przybliżyła historię Konstytucji 3 Maja – pierwszej nowoczesnej konstytucji Europy. Następnie złożono kwiaty pod pomnikiem. W końcowej części uroczystości obejrzeliśmy program artystyczny - wysłuchaliśmy fragmentów Konstytucji z 1791 roku oraz pięknych pieśni patriotycznych.

Katarzyna Waszczyk


Szukaj

21 czerwca 2024r.
Zakończenie zajęć dydaktyczno- wychowawczych