Nauka jest jak niezmierne morze.

 Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.

S. Żeromski

Jest taki dzień w kalendarzu roku szkolnego, w którym myśli i serca skierowane są w stronę nauczycieli oraz pracowników obsługi i administracji - to Dzień Edukacji Narodowej.

W tym roku święto to miało szczególny charakter, 14 października bowiem mija 250 lat od utworzenia Komisji Edukacji Narodowej – pierwszej w Polsce i zarazem w Europie państwowej centralnej władzy oświatowej.

Podczas uroczystego spotkania przedstawiciele samorządu uczniowskiego przybliżyli historię pierwszego Ministerstwa Oświaty. Następnie wysłuchaliśmy koncertu wokalno- instrumentalnego w wykonaniu uczniów naszej szkoły pod kierunkiem p. Katarzyny Zawadzkiej. Kolejną atrakcją był występ rodziców, którzy przygotowali piękny spektakl przybliżający historię mrokowskiej szkoły i postać pani Marii Świątkiewicz. Obchody tego święta zakończył spektakl „Straszny dwór, czyli godzina duchów i upiorów szkolnych” w wykonaniu uczniów klas 4-8.

Zespół ds. promocji szkoły


Szukaj

04 września 2023r.
Rozpoczęcie roku szkolnego
14 październik 2023r.
Dzień Edukacji Narodowej
01 listopad 2023r.
Wszystkich Świętych
11 listopad 2023r.
Narodowe święto Niepodległości
23 grudnia 2023r.
Zimowa przerwa Świąteczna