22 marca dzieci z edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej obchodziły Światowy Dzień Wody z Polską Akcją Humanitarną. Jak co roku, była to okazja do przybliżenia najmłodszym problemów związanych z dostępem do wody w wielu krajach świata oraz uświadomienia dzieciom, jak bardzo potrzebna jest ona do życia. W czasie zajęć uczniowie dowiedzieli się, ile wody potrzebne jest, aby wyprodukować różne sprzęty domowe.

Mieli też okazję zobaczyć, ile wody zużywane jest na każdym etapie produkcji burgerów, co skłania do zastanowienia się nad ilością marnowanego jedzenia w każdym gospodarstwie domowym. Jak widać, Światowy Dzień Wody jest dobrą okazją do pochylenia się nad globalnymi problemami naszej kochanej Ziemi. 

W. Wyrąbkiewicz-Stygińska

opiekun akcji


Szukaj

13-28 stycznia 2024r.
Ferie zimowe
28 marzec - 2 kwietnia2024r.
Wiosenna przerwa świąteczna
03 maja 2024
Święto Konstytucji 3 Maja
14-16 maja 2024r.
Egzamin ósmoklasisty
30 maja 2024r.
Boże Ciało