W kwietniu odbyła się III edycja konkursu przyrodniczo-fotograficznego “Przyłapana wiosna” zorganizowana przez nauczycieli przyrodników. Adresatami konkursu byli chętni uczniowie klas 4-6, a ich zadaniem było wykonanie zdjęcia budzącej się do życia przyrody wiosną, rozpoznanie gatunku rośliny lub zwierzęcia oraz podanie pełnej nazwy gatunkowej. W konkursie wzięło udział 21 uczniów, którzy wykonali piękne zdjęcia. Prace uczniów oceniały równolegle komisje nauczycielska i uczniowska, biorąc pod uwagę zgodność z tematem oraz ogólne wrażenie estetyczne jak również trudność ich wykonania.

Oto nagrodzeni uczniowie:

I miejsce – Klara Staszewska 6c

II miejsce ex aequo– Urszula Brzozowska 4c, Łukasz Kudrycki 6c

III miejsce ex aequo– Zofia Arak-Yang 6c, Adam Szczepański 5d

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz celującą ocenę cząstkową z biologii lub geografii oraz z przyrody. Laureaci trzech pierwszych miejsc dodatkowo otrzymali nagrody niespodzianki.

Mamy nadzieję, że taka forma konkursu zachęci naszych uczniów do częstszego obcowania z przyrodą, odkrywania jej piękna i dbania o nią każdego dnia.

Aneta Michalczyk, Jolanta Januszewicz – organizatorzy konkursu


Szukaj

13-28 stycznia 2024r.
Ferie zimowe
28 marzec - 2 kwietnia2024r.
Wiosenna przerwa świąteczna
03 maja 2024
Święto Konstytucji 3 Maja
14-16 maja 2024r.
Egzamin ósmoklasisty
30 maja 2024r.
Boże Ciało