W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie kl. 3a, 3b i 3d wzięli udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Zabawa Sztuką” autorstwa Dagmary Drabik. Głównym celem projektu było propagowanie sztuki w korelacji z kompetencjami kluczowymi oraz zgodnie z założeniami pedagogiki freblowskiej. Uczniowie otrzymali warunki do twórczej aktywności poprzez zabawę, poznali wielu światowej sławy twórców i ich dzieła. Dzieci, uczestniczące w projekcie, w kreatywny sposób rozwijały poczucie estetyki i wrażliwości na piękno, zapoznały się z różnorodnymi technikami plastycznymi.

Na wystawach i gazetkach szkolnych miały możliwość zaprezentowania swoich wytworów dla szerszej publiczności. Dzieci zrealizowały pięć zadań projektowych. Pierwszym z nich były bogate w kolory i wzory geometryczne zakładki do książki inspirowane twórczością Roberta Delaunay. Kolejne prace to prozdrowotne i mocno witaminowe „Jadalne obrazy”. Nadejście wiosny oraz dzieła Gerharda Richtera były inspiracją do stworzenia wiosennych witraży, które zdobiły szkolne okna. Następnie uczniowie poznali kropkowane prace Yayoi Kusama. Dzieła japońskiej artystki były natchnieniem do wykonania zadania „Magiczne drzewo”. Nasze ostatnie prace to „Kij deszczowy” inspirowany sztuką aborygeńską. Wszystkie zadania projektowe zostały poprzedzone ciekawostkami z życia i twórczości artystów podziwianych na całym świecie.

 Projekt „Zabawa sztuką” dał dzieciom wiele radości i wzbudził niesamowitą kreatywność w tworzeniu dzieł małych artystów.

Alicja Staniaszek – koordynator projektu


Szukaj

21 czerwca 2024r.
Zakończenie zajęć dydaktyczno- wychowawczych