Od kilku lat 20 maja obchodzimy w szkole Dzień  Pszczół. Jest to okazja do przybliżenia najmłodszym uczniom życia tej jakże pożytecznej społeczności. Dzieci mogły przyjrzeć się ich pracy, funkcjom pełnionym w ulu oraz wytworom ich trudu. Dużą atrakcją dla dzieci były zajęcia praktyczne, które polegały na tworzeniu z węzy pszczelej świec woskowych. Dzięki temu zadaniu mogły delektować się zapachem miodu i doświadczyć pod palcami plastyczności tego materiału.

Za każdym razem, kiedy nadchodzi 20 maja, dzieci przypominają sobie, jak ważne są pszczoły w naszym środowisku, jak ważna funkcję pełnią i co najważniejsze - jak możemy im pomóc przetrwać w coraz trudniejszych warunkach środowiskowych.

Organizator:
W.Wyrąbkiewicz-Stygińska


Szukaj

21 czerwca 2024r.
Zakończenie zajęć dydaktyczno- wychowawczych