Dnia 28 kwietnia nasza szkoła gościła strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mrokowie. Uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej uczestniczyli w pogadance, którą poprowadzili prezes OSP w Mrokowie druh Marek Sokołowski, naczelnik druh Piotr Marczak oraz skarbnik druhna Mirosława Sówka.

W trakcie spotkania strażacy przybliżyli dzieciom, na czym polega praca strażaka i przekazali cenne wskazówki, jak bezpiecznie zachować się w czasie burzy, wypadku, czy pożaru. Dzieci utrwaliły numery alarmowe 998 i 112 i dowiedziały się, w jakich okolicznościach należy wezwać straż pożarną. Okazało się, że praca strażaków nie ogranicza się wyłącznie do gaszenia pożarów. Straż pożarna pomaga ludziom podczas wypadków samochodowych i powodzi oraz prowadzi wiele innych działań, które służą ludziom i ich bezpieczeństwu. Interwencje te są bardzo niebezpieczne i wymagają niecodziennej odwagi. Nasi goście zaprezentowali umundurowanie i ekwipunek strażaków. Dzieci i panie nauczycielki mogły przymierzyć specjalistyczny i jakże ciężki strój, w którym strażacy gaszą pożary. Podczas wizyty strażacy przedstawili uczniom slajdy z różnych akcji, w których brali udział strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Mrokowie. Największą atrakcję nasi goście zostawili na koniec spotkania. Druhowie Michał Małecki, Artur i Hubert Korzeniewscy i Andrzej Musiałowski pokazali uczniom sprzęt i wyposażenie specjalistycznych wozów strażackich. Dzieci mogły wejść do wozów, sprawdzić wyposażenie i przez chwilę poczuć się jak strażacy podczas akcji. Zainteresowanie było ogromne. Chłopcy byli pod dużym wrażeniem tej chwili. Z pewnością wielu  marzyło, że w przyszłości zostanie strażakami. Uwieńczeniem spotkania był pokaz wodnej tęczy. Dzięki spotkaniu
z wyjątkowymi gośćmi uczniowie utrwalili sobie wiadomości na temat bezpiecznych zachowań i zapobiegania sytuacjom zagrażającym życiu. Dziękujemy strażakom za atrakcyjne i ważne zajęcia. Z okazji minionego święta- świętego Floriana- patrona strażaków,  które przypada 4 maja, życzymy Wszystkim strażakom wielu sukcesów i dziękujemy za trud i ofiarną służbę. 


Szukaj

13-28 stycznia 2024r.
Ferie zimowe
28 marzec - 2 kwietnia2024r.
Wiosenna przerwa świąteczna
03 maja 2024
Święto Konstytucji 3 Maja
14-16 maja 2024r.
Egzamin ósmoklasisty
30 maja 2024r.
Boże Ciało