W naszej szkole 6 maja odbyło się po raz pierwszy wydarzenie nazwane Szkolnym Dniem Nauki. Zostało ono przygotowane przez uczniów pracujących w kole Młodzi Ekolodzy pod kierunkiem pani Anety Michalczyk. Pomysł na zorganizowanie takiego dnia narodził się już na początku roku szkolnego i jest odpowiedzią na nakreślone przez ministra edukacji narodowej kierunki polityki oświatowej, czyli edukację matematyczno-przyrodniczą w kształceniu ogólnym.

Dzień nauki stał się świetną okazją do zaprezentowania ciekawych doświadczeń przygotowanych przez uczniów. Tematem tegorocznego dnia było hasło” I ty możesz zostać odkrywcą”. Organizatorzy akcji w znakomity sposób prezentowali przygotowane przez siebie pokazy: zachowanie cieczy nienewtonowskiej, wody antygrawitacyjnej czy wybuchu wulkanu. Uczestniczący w spotkaniu uczniowie klas 4-6 mogli zobaczyć, jak można oszukać wzrok- czyli złudzenia optyczne, przekonali się, że można przekłuć balon wykałaczką tak, aby nie pękł oraz zobaczyli, na czym polegają oddziaływania elektrostatyczne. Podczas pokazów można było zobaczyć, jak zrobić lemoniadę a nawet jej spróbować oraz obejrzeć bardzo spektakularny pokaz- winda olejowa. Na zakończenie wszyscy mogli przekonać się, że matematyka jest nauką magiczną, uczestnicząc aktywnie w zagadkach „Magia w matematyce”, przygotowanych przez panią Karolinę Rosiak. Należy podkreślić również zaangażowanie rodziców w akcję, wspierali oni dzielnie swoje dzieci, gromadząc materiały do doświadczeń, za co bardzo dziękujemy.

 Mamy nadzieję, że nasza propozycja zachęci uczniów do aktywnego i twórczego poznawania świata, a zainteresowanie naszą akcją pozwala przypuszczać, że stanie się ona tradycją w naszej szkole i nie zabraknie „młodych odkrywców”, którzy przygotują kolejne fascynujące doświadczenia.


Szukaj

04 września 2023r.
Rozpoczęcie roku szkolnego
14 październik 2023r.
Dzień Edukacji Narodowej
01 listopad 2023r.
Wszystkich Świętych
11 listopad 2023r.
Narodowe święto Niepodległości
23 grudnia 2023r.
Zimowa przerwa Świąteczna