W naszej szkole 6 maja odbyło się po raz pierwszy wydarzenie nazwane Szkolnym Dniem Nauki. Zostało ono przygotowane przez uczniów pracujących w kole Młodzi Ekolodzy pod kierunkiem pani Anety Michalczyk. Pomysł na zorganizowanie takiego dnia narodził się już na początku roku szkolnego i jest odpowiedzią na nakreślone przez ministra edukacji narodowej kierunki polityki oświatowej, czyli edukację matematyczno-przyrodniczą w kształceniu ogólnym.

Dzień nauki stał się świetną okazją do zaprezentowania ciekawych doświadczeń przygotowanych przez uczniów. Tematem tegorocznego dnia było hasło” I ty możesz zostać odkrywcą”. Organizatorzy akcji w znakomity sposób prezentowali przygotowane przez siebie pokazy: zachowanie cieczy nienewtonowskiej, wody antygrawitacyjnej czy wybuchu wulkanu. Uczestniczący w spotkaniu uczniowie klas 4-6 mogli zobaczyć, jak można oszukać wzrok- czyli złudzenia optyczne, przekonali się, że można przekłuć balon wykałaczką tak, aby nie pękł oraz zobaczyli, na czym polegają oddziaływania elektrostatyczne. Podczas pokazów można było zobaczyć, jak zrobić lemoniadę a nawet jej spróbować oraz obejrzeć bardzo spektakularny pokaz- winda olejowa. Na zakończenie wszyscy mogli przekonać się, że matematyka jest nauką magiczną, uczestnicząc aktywnie w zagadkach „Magia w matematyce”, przygotowanych przez panią Karolinę Rosiak. Należy podkreślić również zaangażowanie rodziców w akcję, wspierali oni dzielnie swoje dzieci, gromadząc materiały do doświadczeń, za co bardzo dziękujemy.

 Mamy nadzieję, że nasza propozycja zachęci uczniów do aktywnego i twórczego poznawania świata, a zainteresowanie naszą akcją pozwala przypuszczać, że stanie się ona tradycją w naszej szkole i nie zabraknie „młodych odkrywców”, którzy przygotują kolejne fascynujące doświadczenia.


Szukaj

1 września 2022r.
Rozpoczęcie zajęć dydaktyczno-wychowawczych
14 października 2022r.
Dzień Edukacji Narodowej

1 listopada 2022r.
Wszystkich Świętych
11 listpada 2022r.
Narodowe Święto Niepodległości