Raz w tygodniu dzieci z zerówki uczestniczą w zajęciach czytelniczych, istotą których jest przede wszystkim wytwarzanie u nich nawyku czytania dla przyjemności. Do realizacji założonych celów wykorzystywane są pozycje książkowe proponowane przez kampanię „Cała Polska czyta dzieciom” , wybrane utwory z klasyki dziecięcej oraz utwory polecane przez dzieci i rodziców. Ciekawą propozycją dla najmłodszych okazała się książka Łukasza Wierzbickiego pt. „Afryka Kazika”.

W czasie spotkań w bibliotece oraz w klasie, przy wsparciu wychowawczyń, dzieci przez dwa miesiące poznawały przygody niezwykłego podróżnika Kazimierza Nowaka, który w latach trzydziestych XX wieku w przeciągu 5 lat przemierzył Afrykę na rowerze. Barwne spotkania z mieszkańcami Afryki, mrożące krew w żyłach, a niekiedy zabawne przygody, które zdarzyły się naprawdę, pozwoliły młodemu czytelnikowi przenieść się w nieznany afrykański świat. Opisane historie pokazywały codzienne zmagania z klimatem, trudnymi warunkami, dzikimi zwierzętami, chorobą czy pustynią. Kazik spotykał na swojej drodze ciekawych ludzi: wojowników, czarownika, ludożercę, uczestników karawany i z każdego takiego spotkania wychodzi bogatszy w nowe doświadczenia.

Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały historii o Kaziku, chętnie rozmawiały na temat jego przygód, a na zakończenie cyklu zajęć wykonały ilustracje, które zostały wyeksponowane na wystawie w bibliotece pod hasłem „Afryka oczami dziecka”. Okazję do ich obejrzenia mieli wszyscy odwiedzający bibliotekę, a także rodzice zerówkowiczów w czasie wywiadówki.


Szukaj

1 września 2022r.
Rozpoczęcie zajęć dydaktyczno-wychowawczych
14 października 2022r.
Dzień Edukacji Narodowej

1 listopada 2022r.
Wszystkich Świętych
11 listpada 2022r.
Narodowe Święto Niepodległości