W niedzielę 28 maja br., w hali sportowej Zespołu Szkól Publicznych w Mrokowie, odbyła się pierwsza edycja Rodzinnego Turniej Badmintona w Grze Podwójnej. W zawodach udział wzięło 16 par, w skład których wchodzili uczniowie Zespołu Szkół w Mrokowie oraz ich rodzice. Po krótkiej rozgrzewce i losowaniu rozpoczęliśmy mecze, które toczyły się w pierwszej części rozgrywek w grupach, po czym wszyscy zawodnicy zostali rozstawieni wg wcześniej przyjętego klucza.

Pary, bez względu na zajętą pozycję w grupie, walczyły o każdy najmniejszy punkt, zostawiając na boisku ostatnie krople potu. W fazie grupowej na czterech boiskach rozegrano łącznie 24 dwu, a w wielu przypadkach trzysetowe mecze. Do kolejnego etapu rozgrywek awansowały po dwie najlepsze pary z każdej grupy. W ćwierćfinale znalazło się zatem 8 drużyn, które od tego momentu rozpoczęły rywalizacje między sobą systemem pucharowym, a więc kto przegrał swoje spotkanie, ten automatycznie odpadał z turnieju. Poziom gry, jak na amatorów, był, szczególnie od ćwierćfinałów, bardzo wysoki. Znakomity poziom gry reprezentowały drużyny pochodzenia chińskiego i wietnamskiego. Właśnie między tymi parami rozstrzygały się później losy turnieju. Do półfinału awansowały drużyny „No Name” w składzie Natalia Przygoda i Nguen Van Ngoc, która zmierzyła się z drużyną „Ballada” w składzie Nguyen Duy Thuan i Nguyen Day Khoi. Mecz zakończył się zwycięstwem Ballady 2:0 i to oni, nie tracąc ani jednego seta od początku imprezy, awansowali do finału turnieju. Drugi półfinał rozstrzygał się między drużynami „Apple'' w składzie Kacper i Paweł Kołodnicki oraz drużyną „Lotki” w składzie Aleksandra i Ce Yang. Ten mecz również zakończył się szybkim zwycięstwem Lotek 2:0 i to oni zmierzyli się z drużyną „Ballada” w meczu o pierwsze miejsce. Poziom gry, jaki prezentowali zawodnicy w meczu finałowym, w odczuciu organizatorów, był pierwszorzędny. Mimo zaciętej walki drużyna „Lotki” była zmuszona uznać wyższość pary „Ballada”, którzy nie pozostawiając złudzeń, wygrała swój ostatni mecz wynikiem 2:0 i tym samy byli jedyną drużyną, która od początku do końca imprezy nie przegrała ani jednego seta. W turnieju wystartowały cztery Panie i trzeba przyznać, że radziły sobie bardzo dobrze. Najmłodszym zawodnikiem był 9-letni Krzysztof Piątek z klasy 4a, który zacięcie walczył i nie odpuścił żadnego spośród trzech rozegranych przez siebie meczów. Najlepsze drużyny nagrodzone zostały pamiątkowymi dyplomami, medalami, pucharami oraz nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez sponsora turnieju Centrum Sportu w Gminie Lesznowola, którym serdecznie dziękujemy za wsparcie. Dziękujemy także Dyrekcji Zespołu Szkół w Mrokowie oraz uczennicom Zofii Żaczek i Zofii Paśnickiej za pomoc w organizacji zawodów. Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim zawodnikom, biorącym udział w naszym turnieju. Mamy nadzieje, iż wszyscy znakomicie się bawili i chętnie pojawią się na kolejnych edycjach imprezy.

Pozdrawiamy serdecznie!!!

Nauczyciele wychowania fizycznego w Mrokowie


Szukaj

31 maja 2018r.
Boże Ciało
01 czerwca 2018r.
Międzynarodowy Dzień dziecka
22 czerwca 2018 r.
Zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych
23 czerwca–31 sierpnia 2018 r.
Ferie letnie
 

bip logo