W dniu 19 czerwca, tuż przed wakacjami, uczniowie klasy 4a mieli możliwość wzięcia udziału w dwugodzinnych warsztatach, prowadzonych przez dwóch profesjonalnych ratowników medycznych. Zajęcia odbyły się dzięki staraniom rodzica jednego z uczniów - pani Agnieszce Orłowskiej.  Uczniowie poznali nie tylko wiedzę teoretyczną, ale mieli również okazję, by teorię przećwiczyć w praktyce.

Do ćwiczeń używali fantomów oraz kolegów z klasy, układając ich np.: w pozycji bezpiecznej. Szkolenia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej są bardzo ważne i wymagają ciągłego powtarzania  celem aktualizowania wiedzy i umiejętności. Nasi czwartoklasiści bardzo uważnie słuchali ratowników oraz chętnie wykonywali ćwiczenia. Uczyli się miedzy innymi, jak pomóc osobie, która straciła przytomność lub dostała ataku padaczki. Bardzo serdecznie dziękujemy pani Orłowskiej za wspomaganie działań edukacyjnych szkoły poprzez pomoc w organizacji zajęć. Miejmy nadzieje, że nasi uczniowie nie będą musieli  wykorzystać nabytych umiejętności w życiu, a jeśli zaistniałaby taka konieczność, poradzą sobie.

Aneta Michalczyk-nauczyciel przyrody


Szukaj

31 maja 2018r.
Boże Ciało
01 czerwca 2018r.
Międzynarodowy Dzień dziecka
22 czerwca 2018 r.
Zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych
23 czerwca–31 sierpnia 2018 r.
Ferie letnie
 

bip logo