W dniu 19 czerwca, tuż przed wakacjami, uczniowie klasy 4a mieli możliwość wzięcia udziału w dwugodzinnych warsztatach, prowadzonych przez dwóch profesjonalnych ratowników medycznych. Zajęcia odbyły się dzięki staraniom rodzica jednego z uczniów - pani Agnieszce Orłowskiej.  Uczniowie poznali nie tylko wiedzę teoretyczną, ale mieli również okazję, by teorię przećwiczyć w praktyce.

Do ćwiczeń używali fantomów oraz kolegów z klasy, układając ich np.: w pozycji bezpiecznej. Szkolenia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej są bardzo ważne i wymagają ciągłego powtarzania  celem aktualizowania wiedzy i umiejętności. Nasi czwartoklasiści bardzo uważnie słuchali ratowników oraz chętnie wykonywali ćwiczenia. Uczyli się miedzy innymi, jak pomóc osobie, która straciła przytomność lub dostała ataku padaczki. Bardzo serdecznie dziękujemy pani Orłowskiej za wspomaganie działań edukacyjnych szkoły poprzez pomoc w organizacji zajęć. Miejmy nadzieje, że nasi uczniowie nie będą musieli  wykorzystać nabytych umiejętności w życiu, a jeśli zaistniałaby taka konieczność, poradzą sobie.

Aneta Michalczyk-nauczyciel przyrody


Szukaj

21 grudnia 2017r.
Wieczornica Bożonarodzeniowa
23-31 grudnia 2017r.
Zimowa przerwa świąteczna
15-28 stycznia 2018r.
Ferie Zimowe
 29 marca - 3 kwietnia 2018r.
Wiosenna przerwa świąteczna
 

bip logo