"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła."

Wisława Szymborska

Jest to ogólnopolska akcja, która ma na celu promowanie  idei głośnego czytania, rozwijanie zainteresowań czytelniczych, zwrócenie uwagi  na konieczność czytania dzieciom i przez dzieci. Z racji tego święta w naszej szkole odbyły się akcje czytelnicze, adresowane do najmłodszych uczniów.

Dzień rozpoczął się akcją „Poczytaj mi, mamo…”, przeprowadzoną w klasach 1. Naszych pierwszoklasistów odwiedziły mamy, które przeczytały fragmenty przyniesionych przez siebie książek. Była to radosna chwila i wspaniała okazja nie tylko do zapoznania się z ciekawymi historiami książkowych bohaterów, ale również do spędzenia niepowtarzalnych chwil z najbliższymi w nietypowej sytuacji. Klasy 3. zostały przez sekretarz szkoły panią Danutę Grygo „wezwane na dywanik” do gabinetów dyrektorskich. Na uczniów, którzy idąc do pokoju dyrektorów gorączkowo przypominali sobie wszystkie swoje wybryki, czekała niespodzianka! Panie dyrektor - Małgorzata Perzyna, Maria Jolanta Borucińska i Wioletta Kisielewska - przeczytały dzieciom fragmenty książek z serii „Nela mała reporterka”. Kolejnym wydarzeniem, związanym z promocją książki i głośnego czytania, były prezentacje przygotowane przez uczniów klas 2. pod hasłem „Chórem przez literaturę”. Każda klasa przygotowała wspólne, chóralne czytanie wybranego utworu „pod batutą” swoich wychowawców. Ze sceny popłynęły słowa wierszy: „Pan Hilary”, „Katar”, „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci” i „Na straganie”. Z kolei uczniów klas 4. odwiedziły ich starsze koleżanki z gimnazjum, które przeczytały fragmenty książek z serii „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” .

W organizację Dnia Głośnego Czytania włączyli się uczniowie, rodzice i nauczyciele. Szczególne podziękowania należą się paniom dyrektor, mamom uczniów klas 1.: paniom Anecie Kustek, Agnieszce Wojkowskiej i Aleksandrze Czajce, wychowawcom klas 2: paniom Grażynie Prus, Bożenie Szczepanik, Monice Samoraj i Hannie Smolarczyk oraz uczennicom gimnazjum: Karolinie Miecznik i Oli Borkowskiej. Oprawę plastyczną imprezy przygotowała pani Magdalena Żmijewska - nauczyciel bibliotekarz.

Czytelnicze święto obchodzimy 29 września, jednak do głośnego czytania zachęcamy przez cały rok! Czytajmy dzieciom codziennie!

Agnieszka Kostyra, Alicja Staniaszek

zespół ds. promocji szkoły, koordynatorki akcji

 


Szukaj

       

 

14 października 2024r.
Dzień Edukacji Narodowej
1 listopad 2024
Wszystkich Świętych
11 listopad 2024
Narodowe święto Niepodległości
23 grudnia - 1 stycznia 2025
Zimowa przerwa świąteczna