W czwartek pierwszego marca tego roku gościliśmy w naszej szkole panią Beatę Stoczyńską, która jest zawodowym dyplomatą. Była dyrektorem Departamentu Azji, Australii i Oceanii w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, radcą politycznym w Ambasadzie RP w Kanberze, w Australii, ambasadorem RP w Wellington, w Nowej Zelandii, obecnie jest ambasadorem naszego kraju w Dżakarcie w Republice Indonezji.

Pani ambasador zapoznała uczniów trzecich klas gimnazjalnych z zadaniami realizowanymi przez polską dyplomację i podzieliła się własnymi doświadczeniami ze swojej 25. letniej pracy w dyplomacji. Przedstawiła historyczne tło polskich relacji z krajami azjatyckimi, Australią i Nową Zelandią. Zwróciła uwagę słuchaczy na formy pracy w relacjach międzynarodowych i znaczenie instytucji (takich jak np. ONZ), na forum których poszczególne państwa realizują swoja politykę zagraniczną. Nasz gość zachęcał uczniów do odwagi w planowaniu i realizacji swoich życiowych pasji i marzeń, także zawodowych. Na koniec spotkania pani dyrektor Małgorzata Perzyna, dziękując gościowi za spotkanie w naszej szkole, życzyła pani ambasador powodzenia w wypełnianiu zaszczytnej misji w dalekiej Indonezji. Być może któryś z naszych uczniów zostanie w przyszłości wysokim rangą dyplomatą reprezentującym Polskę na arenie międzynarodowej?

Sławomir Stoczyński, pedagog kulturowy.


Szukaj

3 wrzesień 2018r.
Rozpoczęcie zajęć dydaktyczno-wychowawczych
14 października 2018r.
Dzień Edukacji Narodowej
1 listopada 2018 r.
Wszystkich Świętych
11 listopada 2018 r.
Narodowe Święto Niepodległości
 

bip logo