W czwartek pierwszego marca tego roku gościliśmy w naszej szkole panią Beatę Stoczyńską, która jest zawodowym dyplomatą. Była dyrektorem Departamentu Azji, Australii i Oceanii w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, radcą politycznym w Ambasadzie RP w Kanberze, w Australii, ambasadorem RP w Wellington, w Nowej Zelandii, obecnie jest ambasadorem naszego kraju w Dżakarcie w Republice Indonezji.

Pani ambasador zapoznała uczniów trzecich klas gimnazjalnych z zadaniami realizowanymi przez polską dyplomację i podzieliła się własnymi doświadczeniami ze swojej 25. letniej pracy w dyplomacji. Przedstawiła historyczne tło polskich relacji z krajami azjatyckimi, Australią i Nową Zelandią. Zwróciła uwagę słuchaczy na formy pracy w relacjach międzynarodowych i znaczenie instytucji (takich jak np. ONZ), na forum których poszczególne państwa realizują swoja politykę zagraniczną. Nasz gość zachęcał uczniów do odwagi w planowaniu i realizacji swoich życiowych pasji i marzeń, także zawodowych. Na koniec spotkania pani dyrektor Małgorzata Perzyna, dziękując gościowi za spotkanie w naszej szkole, życzyła pani ambasador powodzenia w wypełnianiu zaszczytnej misji w dalekiej Indonezji. Być może któryś z naszych uczniów zostanie w przyszłości wysokim rangą dyplomatą reprezentującym Polskę na arenie międzynarodowej?

Sławomir Stoczyński, pedagog kulturowy.


Szukaj

31 maja 2018r.
Boże Ciało
01 czerwca 2018r.
Międzynarodowy Dzień dziecka
22 czerwca 2018 r.
Zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych
23 czerwca–31 sierpnia 2018 r.
Ferie letnie
 

bip logo