Warszawska Syrenka" to najpopularniejszy mazowiecki konkurs recytatorski dla dzieci i młodzieży, który w tym roku miał swoją 42. edycję. Mogą wziąć w nim udział uczniowie zarówno szkoły podstawowej, jak i gimnazjum. Uczestnicy pokonują kilka szczebli eliminacji. Pierwszym z nich jest etap szkolny, który odbył się u nas w dniach 13 i 14 marca w trzech kategoriach wiekowych: klasy 0-3, klasy 4-6, klasy 7-8 i gimnazjum.

W konkursie wzięło udział 34 uczniów :

Klasy 0-3 SP ( 24 uczniów)

Klasy 4-6 SP (6 uczniów)

Klasy 7-GM ( 4 uczniów)

Komisja po wysłuchaniu wszystkich uczestników przyznała miejsca i wyróżnienia następującym uczniom:

Kategoria klas 0-3:

I miejsce –Kacper Peryt kl.2a i Marta Kostyra kl.3a

II miejsce- Jakub Jurek kl.2c i Hanna Kordus kl.3b

III miejsce- Zofia Czajkowska kl.1c i Adrianna Jurek kl.1b

Wyróżnienia:

Daria Iankovska kl.2b

Aleksandra Gwiazda kl.1b

Wojciech Zawadzki kl.3b

W kategorii klas 4-6:

I miejsce- Monika Karpińska kl.5a

II miejsce-Antonina Karczmarzyk kl.5a

W kategorii klas 7- 8 gimnazjum:

I miejsce- Amelia Sadzikowska IIIA

II miejsce- Katarzyna Ośka kl.8a

Po dwie osoby z każdej kategorii wiekowej (zdobywcy pierwszych /drugich miejsc) będą reprezentowali naszą szkołę na szczeblu gminnym, który odbędzie się 27 marca w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli, mieszczącej się w Starej Iwicznej. Trzymajmy kciuki!

Wszystkim uczestnikom konkursu oraz nauczycielom, którzy przygotowali swoich podopiecznych do występów, serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, zwycięzcom gratulujemy, a wszystkich wciąż zachęcamy do rozwijania i dzielenia się swoim talentem.

Agnieszka Kostyra- zespół do spraw promocji szkoły


Szukaj

29 listopada 2019 r.
Andrzejki
23 grudzień 2019 r. - 6 stycznia 2020 r.
Zimowa przerwa Świąteczna
10 - 23 luty 2020 r.
Ferie zimowe
09 - 14 kwietnia 2020 r.
Wiosenna przerwa Świąteczna

bip logo