27 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji 5 kwietnia w naszej szkole odbyło się  teatralne świętowanie. Tegoroczne przedstawienia zostały przygotowane przez uczestników zajęć projektowych Pociąg do wiedzy - uczniów klas pierwszych.

         W pierwszej części scenicznych prezentacji licznie zgromadzona widownia mogła podziwiać przedstawienie Czerwony Kapturek, przygotowane przez uczniów kl. 1a i panią Magdalenę Bartnik. Młodzi aktorzy przenieśli nas do świata intryg sprytnego wilka. Wesoła piosenka i szczęśliwe zakończenie dostarczyły wielu pozytywnych wrażeń. Śnieżka była kolejnym przedstawieniem, tym razem w wykonaniu klasy pani Alicji Staniaszek, 1b. Dużo entuzjazmu wzbudziły dzielne krasnoludki oraz scena z Macochą, wręczającą Śnieżce zatrute jabłko. Spontaniczna reakcja widowni potwierdziła, że inscenizacja baśni bardzo się podobała. Ostatnią sztuką, zaprezentowaną w tym dniu, był Kot w butach, za którą odpowiedzialni byli uczniowie klasy 1c i pani Wiesława Wyrąbkiewicz-Stygińska. Zabawne przygody głównego bohatera sprawiły, że widzowie do końca oglądali spektakl z dużym zainteresowaniem.

         Na zakończenie były gromkie brawa od publiczności. Młodych aktorów i ich wychowawczynie przepełniała duma i szczera radość z pięknie wykonanej pracy i dobrej zabawy. Kolejny raz przekonaliśmy się, że teatr bawi, uczy i dostarcza wielu pozytywnych emocji, szczególnie, gdy jest się jego twórcą. Gratulacje dla pierwszoklasistów, dzięki którym, choć na chwilę, przenieśliśmy się do krainy baśni.

Alicja Staniaszek, zespół ds. promocji szkoły


Szukaj

01 czerwca 2019 r.
Międzynardowy Dzień Dziecka

 7 czerwca 2019 r.
Bal Ósmoklasisty
 14 czerwca 2019 r.
Bal Gimnazjalny
 19 czerwca 2019 r.
Zakończenie zajęć dydaktyczno - wychowawczych

bip logo