W tym roku szkolnym, kolejny raz, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Szkolnej Olimpiadzie Przedsiębiorczości, której organizatorem jest Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych przy współudziale pięciu polskich publicznych uczelni ekonomicznych: Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu.

Olimpiada składała się z trzech etapów: szkolnego, w którym wzięło udział 8 uczniów klas gimnazjalnych i ósmych. Ten etap wyłonił w naszej szkole 3 - osobową drużynę do etapu regionalnego. Nasza gimnazjalna drużyna w składzie: Patryk Kujawowicz i Karolina Miecznik z klasy IIIB oraz Jakub Jabłoński z klasy IIIC podjęła wyzwanie w grze ekonomicznej, rozgrywanej online przez 7 dni z podobnymi 9 drużynami w jednym z 10 okręgów w całej Polsce. Dzięki znakomitej strategii nasi szkolni ekonomiści zajęli w tym pojedynku 2. miejsce i tym samym zakwalifikowali się do eliminacji centralnych (ogólnopolskich) jako jedna z 30 najlepszych Reprezentacji Szkół.

23 maja 2019 roku w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie odbyło się ostateczne starcie 90 zawodników. Uczniowie pisali specjalistyczny test wiedzy ekonomicznej, który wyłonił finalistów i laureatów V edycji Szkolnej Olimpiady Przedsiębiorczości. Patryk Kujawowicz uzyskał tytuł laureata, a Karolina Miecznik i Jakub Jabłoński uzyskali tytuł finalisty. Dodatkowym doświadczeniem Patryka był udział w finałowym turnieju Najlepszych – „1 z 30”, który wyłonił zwycięzcę tegorocznej Olimpiady. Całej imprezie towarzyszyły duże emocje, ale było warto podjąć to wyzwanie.

Podczas podsumowania Olimpiady uczniowie mieli przyjemność wzięcia udziału w bardzo interesującym wykładzie dr. Sylwestra Gregorczyka na temat „Zarządzania”, które okazuje się niezwykle cenną umiejętnością w dzisiejszym świecie.

Naszym zwycięzcom gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów już w szkołach ponadgimnazjalnych, a w przyszłym roku do udziału w Olimpiadzie zapraszamy młodsze roczniki ze szkoły podstawowej.

Jolanta Januszewicz - opiekun merytoryczny Reprezentacji Szkoły.


Szukaj

16 - 18 czerwca 2020 r.
Egazminy ósmokalsisty
26 czerwca 2020 r.
Zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych
27 czerwca - 31 sierpnia 2020 r.
Ferie letnie
.

bip logo