Uczniowie trzech klas piątych naszej szkoły wzięły udział w zajęciach „Zero Waste" - czyli o tym, jak ograniczać ilość produkowanych przez nas indywidualnie śmieci. Taką formę edukacji uczniów zaproponowała p. Małgorzata Siuta reprezentująca Chojnowski Park Krajobrazowy. Przygotowana przez prowadzącą prezentacja multimedialna oraz zajęcia warsztatowe miały uzmysłowić naszym uczniom zagrożenie jakim dla naszej planety jest wzrastająca wciąż ilość śmieci, zwłaszcza tych plastikowych.

Podczas krótkiego filmu prześledziliśmy również cykl życiowy osobliwego „stworzenia” jakim jest torebka plastikowa, uświadomiliśmy sobie, że życie bez produkowania śmieci jest bardzo trudne oraz metodą burzy mózgów szukaliśmy sposobów jak można byłoby ograniczyć ilość produkowanych śmieci. Okazało się, że pomysłów nie brakowało. Prowadząca zajęcia zademonstrowała kilka przedmiotów, których używanie jest korzystniejsze dla przyrody między innymi baterie akumulatorki, drewnianą szczoteczkę do zębów czy torbę uszytą ze starej firanki a nawet papier toaletowy wyprodukowany z odchodów zwierząt prosto z Tajlandii. Aktywność uczniów podczas zajęć świadczyła o tym, że problem śmieci nie jest im obcy i mają świadomość konieczności podjęcia własnych działań, by go ograniczyć. Bardzo dziękujemy p. Małgorzacie Siuta za ciekawą propozycję zajęć dla uczniów mając nadzieję, że przyniesie pożądane skutki, czyli nie tylko wzrost świadomości naszych piątoklasistów, ale również zmotywuje ich do aktywnych działań na rzecz ochrony naszej planety.

Aneta Michalczyk – organizator spotkania


Szukaj

29 listopada 2019 r.
Andrzejki
23 grudzień 2019 r. - 6 stycznia 2020 r.
Zimowa przerwa Świąteczna
10 - 23 luty 2020 r.
Ferie zimowe
09 - 14 kwietnia 2020 r.
Wiosenna przerwa Świąteczna

bip logo