Maria Konopnicka

1842 – 1910

Przyszłość to trud.

Nie zejdzie ona z nieba przez żaden cud,

lecz zdobyć ją trzeba.”

                                                                          

 

 Jubileusz 25 – lecia nadania Szkole Podstawowej w Mrokowie

imienia Marii Konopnickiej

Święto naszej szkoły w tym roku obchodzimy w inny sposób. Nie gromadzimy się w szkolnej hali sportowej, nie możemy być świadkami ceremoniału szkoły, jakim jest wprowadzenie sztandaru i wspólne odśpiewanie „Roty”.

23 maja minęło 25 lat, kiedy nasza szkoła otrzymała imię polskiej wybitnej poetki, pisarki - Marii Konopnickiej.

Z tej okazji uczniowie klas 4B i 4C przygotowali uroczystą akademię „Święto Szkoły- Dzień Patrona” pod kierunkiem pań: Katarzyny Waszczyk, Izabeli Sankowskiej- Pawlak, Elżbiety Kuczary, Katarzyny Zawadzkiej, pana Marka Borowskiego oraz rodziców występujących uczniów.

Program słowno- muzyczny dzieli się na trzy części. W pierwszej – uczennice Hanna Ślazewicz i Amelia Małczyńska –przedstawią ważne wydarzenie, jakim było nadanie szkole w 1995 roku imienia Marii Konopnickiej, a Karolina Bogusławska- Pociecha, Hanna Zawadzka, Ilona Bęza i Hanna Kordus odśpiewają „Rotę”- pieśń patriotyczną, która od 25 lat jest hymnem naszej szkoły.

W drugiej części zapraszamy wszystkich do Szkolnej Stacji Telewizyjnej. Usłyszymy wywiad prowadzony przez ,,redaktora” Jeremiasza Borkowskiego z Marią Konopnicką, w której postać wcieliła się Nadia Wielgolaska.

W trzeciej części audycji Lidia Jaworska zaprosi do wysłuchania wybranych utworów Marii Konopnickiej- wierszy i opowiadań. Dopełnieniem recytacji będą prace plastyczne uczniów naszej szkoły, a w tle usłyszymy fragmenty utworów kompozytorów: Wieniawskiego, Różyckiego, Paganiniego, Nowowiejskiego, Noskowskiego, Mikiewicza, Prokofieva, Chopina, Liszta, Griega.

Jako pierwszy, humorystyczny wiersz „Stefek Burczymucha”, wyrecytuje Bartosz Borkowski, a Ada Osińska zaprezentuje interpretację utworu „Jesienią”. Następnie Martyna Bobrowska i Lidia Jaworska przedstawią zabawną scenkę ukazaną w wierszu „Muchy Samochwały”. W wykonaniu Zofii Kryńskiej usłyszymy utwór „Tam w moim kraju”, Mikołaj Gąsiorowski przypomni wiersz „Krasnoludki”, a Maja Bielecka przedstawi recytację wiersza „O poranku szumią drzewa”. W tej części usłyszymy także wiersze „Tęcza” w wykonaniu Kamila Kalbarczyka oraz „Co słonko widziało?” w wykonaniu Amelii Zeary.

Na zakończenie- Karolina Bogusławska- Pociecha, Ilona Bęza, Hanna Zawadzka i Hanna Kordus- przedstawią propozycję najbardziej znanych lektur- opowiadań Marii Konopnickiej, po które warto sięgać , nie tylko z racji kolejnych rocznic.

Całość naszego programu wzbogacą zdjęcia przygotowane przez panie Wiolettę Kisielewską i Agnieszkę Kostyrę oraz rodziców występujących uczniów panie Monikę Perzynę i Karolinę Borkowską.

ZAPRASZAMY

 


Szukaj

 23 - 31 grudnia 2020 r.
Zimowa przerwa świąteczna
4 - 17 stycznia 2021 r.
Ferie zimowe
1 - 6 kwietnia 2021 r.
Wiosenna przerwa świąteczna
25 - 27 maj 2021 r.
Egzamin ósmoklasisty
25 czerwca 2021 r.
Zakończenie zajęć dydaktyczno - wychowawczych

bip logo