Nasza szkoła wzięła udział w Code Week, czyli Europejskim Tygodniu Kodowania, który odbywał się w dniach od 10 do 25 października 2020 r. Akcja ta miała na celu popularyzację i promocję nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. W naszej szkole, podobnie jak w całej Europie, odbyły się zajęcia przybliżające dzieciom kodowanie. Uczniowie wybranych klas mieli możliwość uczestniczenia w wydarzeniu, ucząc się programowania w ulubionym przez siebie świecie Minecrafta.

Kodowanie polegało na rozwiązaniu czternastu zadań z wykorzystaniem różnych techniki programistycznych, takich jak: powtórzenia, instrukcja warunkowa. Używając programowania wizualnego, uczniowie sterowali znanymi postaciami z gry Minecraft, pokonując kolejne wyzwania. Mogli również zobaczyć, jak wygląda zapis stworzonego przez nich programu w języku Java.

Dwoje uczniów: Dominika Lubomska i Piotr Kierdelewicz uzyskali certyfikaty indywidualne, a szkoła za udział w tym prestiżowym wydarzeniu otrzymała certyfikat.

Mamy nadzieję, że sukcesy kolegów zachęcą naszych uczniów do podejmowania prób na polu programowania, dlatego też już teraz zapraszamy na warsztaty nauki programowania, które planujemy przeprowadzić w grudniu z okazji Godziny Kodowania.

Zobaczysz – to może być niezła zabawa!

Barbara Piechal, Marek Borowski - nauczyciele informatyki


Szukaj

 1 września 2020 r.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/21
14 października 2020 r.
Dzień Edukacji Narodowej
1 listopada 2020 r.
Wszystkich Świętych
2 listopada 2020 r.
Dzień wolny
11 listopada 2020 r.
Narodowe święto Niepodległości

bip logo