Powiatowy konkurs „Nocne życie lasu” został zaproponowany naszym uczniom w ubiegłym roku szkolnym przez Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych, Gminę Piaseczno oraz Nadleśnictwo Chojnów. Niestety pandemia spowodowała, że nie mógł się odbyć w zaplanowanym terminie. Duża liczba uczniów chętnych do udziału w konkursie, zdopingowała organizatorów do jego reaktywacji w trybie zdalnym. Do etapu szkolnego uczniowie przygotowywali się samodzielnie z pomocą materiałów przesyłanych przez organizatora. Finał konkursu został poprzedzony ciekawymi zajęciami warsztatowymi z zakresu entomologii i chiropterologii przeprowadzanymi w trybie zdalnym.

Test finałowy sprawdzał wiedzę z zakresu budowy i trybu życia wielu organizmów prowadzących nocny tryb życia jak również znajomość ich odgłosów. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 7c Natalia Stygińska, która wygrała etap szkolny konkursu i znalazła się w gronie ponad 50 finalistów. Finałowy etap powiatowy, rozstrzygnięty w trybie online 31.10.2020r, przyniósł miłą wiadomość o uzyskaniu przez Natalię wyróżnienia. Serdecznie gratulujemy Natalii sukcesu w konkursie.

Aneta Michalczyk -zespół ds. promocji szkoły

Szukaj

 1 września 2020 r.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/21
14 października 2020 r.
Dzień Edukacji Narodowej
1 listopada 2020 r.
Wszystkich Świętych
2 listopada 2020 r.
Dzień wolny
11 listopada 2020 r.
Narodowe święto Niepodległości

bip logo