Z okazji MIĘDZYNARODOWEGO DNIA POSTACI Z BAJEK uczniowie kl. 1 - 4 zostali zaproszeni do zabawy online „MÓJ BAJKOWY BOHATER”. Zadaniem uczniów klas 1-3 było przygotowanie stylizacji przedstawiającej wybraną bajkową postać. Z kolei w klasach 4. odbyła się nietypowa lekcja języka polskiego, w której uczestniczyły postacie z różnych bajek. Lekcję tego dnia prowadził Czerwony KapturekJ. Uczniowie mieli za zadanie odgadnąć, z jakiego utworu pochodzi dany bohater. Dodatkowo poznali bajkę Ignacego Krasickiego „Tulipan i fiołek”, na podstawie której wskazywali wyznaczniki gatunkowe bajki i poznali jej definicję.

 

W zabawę zaangażowali się nie tylko uczniowie, ale również rodzice i nauczyciele. Z nadesłanych do organizatorów zdjęć powstała prezentacja, do obejrzenia której zapraszamy w linku poniżej.

Wszystkim uczestnikom składamy podziękowania za włączenie się do akcji, która miała na celu przede wszystkim rozbudzanie kreatywności, integrowanie się z dziećmi poprzez wytworzenie radosnej atmosfery zabawy oraz zachęcenie do rozwijania zainteresowań czytelniczych w środowisku rodzinnym.

Magdalena Boruc, Agnieszka Kostyra, Danuta Rogalska – organizatorzy akcji


Szukaj

22 kwietnia 2021 r.
Międzynarodowy Dzień Ziemi
1 maja 2021 r.
Święto Pracy

3 maja 2021 r.
Święto Konstytucji 3 Maja
25 - 27 maj 2021 r.
Egzamin ósmoklasisty
25 czerwca 2021 r.
Zakończenie zajęć dydaktyczno - wychowawczych

bip logo