"Życzliwość jest darem dla innych.

Wszyscy, którzy pomagają, niosą nadzieję.”

Światowy Dzień Życzliwości

21 listopada obchodzony jest jako  Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień”, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Życzliwość to nie tylko wielkie czyny, ale także drobne gesty, które świadczą o pozytywnych emocjach, jak choćby pamięć o bliskich osobach oraz troska o siebie i innych.

Warto uwierzyć, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra i – tak na próbę – okazać komuś bezinteresowną życzliwość. Tym bardziej, że w tej akurat kwestii naukowcy nie mają wątpliwości. Bycie miłym, okazywanie dobra, rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania – nie tylko obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje. Czas epidemii jest dla nas trudny, a społeczna czy domowa izolacja może mieć negatywne skutki dla naszej psychiki. Tęsknimy za poczuciem bezpieczeństwa, komfortem i wygodą naszego zwykłego życia. Dlatego teraz, ważniejsze niż kiedykolwiek, jest szukanie nawet najmniejszych rzeczy, które dadzą nam dawkę pozytywnej energii. W Światowym Dniu Życzliwości na całym świecie organizowane są koncerty, akcje charytatywne oraz festyny.

Z tej okazji został przygotowany filmik, do którego obejrzenia serdecznie zapraszamy

Diana Kacperek, Monika Walasik, Gabriela Sikorska


Szukaj

 1 września 2020 r.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/21
14 października 2020 r.
Dzień Edukacji Narodowej
1 listopada 2020 r.
Wszystkich Świętych
2 listopada 2020 r.
Dzień wolny
11 listopada 2020 r.
Narodowe święto Niepodległości

bip logo