Tegoroczne święto naszej planety, arcydzieła stworzenia i domu wszystkich żywych stworzeń, obchodzone jest 22 kwietnia pod hasłem przewodnim Przywróć naszą ziemię! Jest to doskonała okazja do upubliczniania wiedzy o stanie naszej planety oraz uświadomienia sobie swojego wpływu na ten stan. Różne inicjatywy, warsztaty, festyny, akcje ekologiczne organizowane z okazji tego dnia mają przyczynić się do wymiernych skutków, takich jak choćby sprzątanie terenów, czy akcje sadzenia roślin oraz zmianę postaw podczas naszych codziennych czynności.

Uczniowie koła biologicznego z okazji Dnia Ziemi przygotowali kilka niespodzianek. Siódmoklasiści w prezentacji multimedialnej przedstawili krótki rys historyczny Święta Ziemi, zagrożenia naszej planety oraz działania, które może podjąć każdy z nas w trosce o nasz wspólny dom. Szóstoklasiści podczas spacerów wykonywali zdjęcia budzącej się do życia przyrody po zimowym spoczynku, następnie zebrali je w jedną prezentację pod wspólną nazwą Wiosna. Oglądając zdjęcia i wsłuchując się w piękną muzykę Antonio Vivaldiego nie mamy wątpliwości, że musimy dołożyć wszelkich starań, by to piękno zachować dla przyszłych pokoleń. Najciekawszą inicjatywą uczniów koła biologicznego jest List z przeszłości. List ten został napisany przez uczennicę klasy szóstej. Zawarła ona w nim swoje refleksje i myśli, które towarzyszyły jej w czasie pandemii i nauczania zdalnego. Chcemy, aby list spoczął w gabinecie Dyrekcji szkoły z adnotacją, aby został przeczytany uczniom po kilkunastu latach, gdy czas pandemii przejdzie już do historii. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji przygotowanych przez uczniów oraz podjęcia choćby jednego działania na rzecz Ziemi. Wiele zależy od nas samych!

Aneta Michalczyk – opiekun koła biologicznego


Szukaj

22 kwietnia 2021 r.
Międzynarodowy Dzień Ziemi
1 maja 2021 r.
Święto Pracy

3 maja 2021 r.
Święto Konstytucji 3 Maja
25 - 27 maj 2021 r.
Egzamin ósmoklasisty
25 czerwca 2021 r.
Zakończenie zajęć dydaktyczno - wychowawczych

bip logo