Uczniowie klas siódmych i ósmych mieli okazję uczestniczyć w dedykowanym ogólnopolskim programie profilaktyki czerniaka, który już po raz czwarty jest proponowany do realizacji przez szkoły przez Narodowy Instytut Onkologii w Warszawie. Podczas zajęć biologii poznali fakty dotyczące zachorowalności na choroby nowotworowe oraz, co najważniejsze, praktyczne wskazówki jak często i w jaki sposób dokonywać samobadania skóry. Przekaz dla uczniów niewątpliwie został wzmocniony przez prezentację sylwetek znanych sportowców, którzy włączyli się do realizacji tej kampanii edukacyjno-informacyjnej poda hasłem “Ufam tylko sobie”.

Taka forma edukacji prozdrowotnej nie tylko poszerzy wiedzę uczniów na temat czerniaka, ale przyczyni się do tak zwanej profilaktyki pierwotnej nowotworów. Mamy nadzieję, że otrzymane przez uczniów materiały - ABCD czerniaka oraz Złote zasady ochrony skóry będą dla nich impulsem do stosowania w praktyce.

Aneta Michalczyk-nauczyciel biologii, realizator kampanii

 


Szukaj

 1 września 2021 r.
Rozpoczęcie zajęć dydaktyczno wychowawczych
14 października 2021 r.
Dzień Edukacji Narodowej

1 listopada 2021 r.
Wszystkich Świętych
11 listopada 2021 r.
Narodowe Święto Niepodległości

bip logo