W dniach 4 – 6 maja 2022 r. odbyły się w naszej szkole Dni Języka Angielskiego dla dzieci z zerówek oraz uczniów klas 1 – 3. Było to wielkie świętowanie, do którego uczniowie przygotowywali się przez ostatnie 4 tygodnie. W tym czasie systematycznie rozwiązywali angielskie zagadki, które były zamieszczane na tablicy korkowej English for Young Learners. Dobrze się bawiąc, zdobywali podstawową wiedzę na temat krajów anglojęzycznych i przy okazji pieczątki za aktywność. Poza tym wspólnie przygotowywaliśmy dekoracje.

Grupy przedszkolne malowały farbami wielkie flagi Union Jack. Uczniowie klas pierwszych rysowali flagi poszczególnych państw UK. Klasy drugie techniką dowolną wykonywały symbole państw UK, a klasy trzecie w małych grupach przygotowały makiety i plakaty przedstawiające najbardziej znane symbole Wielkiej Brytanii. Finałem akcji były zajęcia warsztatowe z języka angielskiego, podczas których uczniowie poznali ciekawostki związane z językiem angielskim oraz Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Dzieci śpiewały piosenki w języku angielskim, tańczyły, uczestniczyły w quizach i zabawach. Dziękuję wszystkim dzieciom za zaangażowanie i dobrą zabawę przy realizacji tego projektu.

 Joanna Stachurska – Nycz

nauczyciel języka angielskiego


Szukaj

24-26 maja 2022r.
Egzaminy ósmoklasisty
1 czerwca 2022r.
Międzynarodowy Dzień Dziecka

16 czerwca 2022r.
Boże Ciało
24 czerwca 2022r.
Zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych
 

bip logo