W ramach realizacji projektu „Muzyka daje POWER!”  31 uczennic i uczniów klas 7. wzięło udział w dwóch mobilnościach. W dniach 5.06.-11.06.2022 wyjazd do Fragi w Hiszpanii realizowała 19-osobowa grupa uczniów i uczennic, zaś druga 12-osobowa grupa przebywała w dniach 19.06-25.06. w Hamburgu w Niemczech. Nasi uczniowie pracowali w grupach międzynarodowych, podnosząc swoje kompetencje językowe i społeczne. Uczestniczki i uczestnicy projektu zapoznali się z muzyką klasyczną, popularną oraz ludową trzech krajów partnerskich.

Wiele radości przyniosła wszystkim nauka tańców polskich - poloneza i klepanego oraz niemieckiej kreuzpolki i hiszpańskiej joty. Uczestnicy i uczestniczki projektu zdobywali wiedzę i umiejętności także w czasie nauczania nieformalnego, biorąc udział w wycieczkach edukacyjnych. W Hiszpanii zwiedzili Saragossę, poznając m.in. przepiękny pałac muzułmański Aljaferia z XI wieku, katedrę La Seo oraz Plaza del Pilar z imponującą fontanną, średniowieczne miasteczko Alquézar, uznawane za jedno z najpiękniejszych w Hiszpanii, a w Barcelonie zachwycającą Sagradę Familię. Uczestniczyli także w pokazie tańca flamenco i jota. Uczestnicy mobilności w Hamburgu odbyli spacer śladami Beatlesów, zwiedzili Miasto Spichlerzy i Filharmonię. Wycieczka edukacyjna do Berlina pozwoliła uczniom na poznanie najważniejszych zabytków tego miasta, w tym: Reichstagu, Bramy Branderburskiej, Pomnika Pomordowanych Żydów Europy oraz zwiedzili Muzeum Instrumentów. W czasie pobytu w Niemczech uczniowie uczestniczyli także w koncercie organowym oraz obejrzeli musical „Król Lew”. Oba pobyty zakończyły się  pokazem wspólnych tańców narodowych oraz prezentacją piosenek finałowych, do których słowa napisali uczniowie i uczennice pod kierunkiem pani Ingi Osieckiej-Mróz. Szczegółowy opis pobytu oraz galeria zdjęć z wyjazdu zamieszczone zostały na szkolnym Facebooku oraz Facebooku projektu „Muzyka daje POWER!”, do obejrzenia których serdecznie zapraszamy.

Dorota Mieszkowska

Link do galerii


Szukaj

01 maj 2023r.
Międzynarodowe Święto Pracy
03 maj 2023r.
Święto Konstytucji 3 Maja
23 - 25 maja2023r.
Egzamin ósmoklasisty
01 czerwca 2023r.
Międzynarodowy Dzień Dziecka