W ramach realizacji projektu „Muzyka daje POWER!”  31 uczennic i uczniów klas 7. wzięło udział w dwóch mobilnościach. W dniach 5.06.-11.06.2022 wyjazd do Fragi w Hiszpanii realizowała 19-osobowa grupa uczniów i uczennic, zaś druga 12-osobowa grupa przebywała w dniach 19.06-25.06. w Hamburgu w Niemczech. Nasi uczniowie pracowali w grupach międzynarodowych, podnosząc swoje kompetencje językowe i społeczne. Uczestniczki i uczestnicy projektu zapoznali się z muzyką klasyczną, popularną oraz ludową trzech krajów partnerskich.

Wiele radości przyniosła wszystkim nauka tańców polskich - poloneza i klepanego oraz niemieckiej kreuzpolki i hiszpańskiej joty. Uczestnicy i uczestniczki projektu zdobywali wiedzę i umiejętności także w czasie nauczania nieformalnego, biorąc udział w wycieczkach edukacyjnych. W Hiszpanii zwiedzili Saragossę, poznając m.in. przepiękny pałac muzułmański Aljaferia z XI wieku, katedrę La Seo oraz Plaza del Pilar z imponującą fontanną, średniowieczne miasteczko Alquézar, uznawane za jedno z najpiękniejszych w Hiszpanii, a w Barcelonie zachwycającą Sagradę Familię. Uczestniczyli także w pokazie tańca flamenco i jota. Uczestnicy mobilności w Hamburgu odbyli spacer śladami Beatlesów, zwiedzili Miasto Spichlerzy i Filharmonię. Wycieczka edukacyjna do Berlina pozwoliła uczniom na poznanie najważniejszych zabytków tego miasta, w tym: Reichstagu, Bramy Branderburskiej, Pomnika Pomordowanych Żydów Europy oraz zwiedzili Muzeum Instrumentów. W czasie pobytu w Niemczech uczniowie uczestniczyli także w koncercie organowym oraz obejrzeli musical „Król Lew”. Oba pobyty zakończyły się  pokazem wspólnych tańców narodowych oraz prezentacją piosenek finałowych, do których słowa napisali uczniowie i uczennice pod kierunkiem pani Ingi Osieckiej-Mróz. Szczegółowy opis pobytu oraz galeria zdjęć z wyjazdu zamieszczone zostały na szkolnym Facebooku oraz Facebooku projektu „Muzyka daje POWER!”, do obejrzenia których serdecznie zapraszamy.

Dorota Mieszkowska

Link do galerii


Szukaj

24-26 maja 2022r.
Egzaminy ósmoklasisty
1 czerwca 2022r.
Międzynarodowy Dzień Dziecka

16 czerwca 2022r.
Boże Ciało
24 czerwca 2022r.
Zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych