Październik obchodzony jest jako miesiąc bibliotek szkolnych, dlatego właśnie teraz pragniemy w sposób szczególny upowszechniać akcje związane z promocją książki i czytelnictwa. Na początku miesiąca odbyła się Noc Bibliotek. 11 i 18 października natomiast uczniowie klas 6. i 7d zostali zaproszeni do udziału w spotkaniu promującym wspólne głośne czytanie. Odbyło się ono w nawiązaniu do tegorocznej edycji Narodowego Czytania „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza oraz obwołanego na 2022 Roku Romantyzmu.

Spotkanie rozpoczęło się od podania informacji na temat celów poszczególnych akcji czytelniczych oraz zaprezentowaniu sylwetki i ciekawostek związanych z Adamem Mickiewiczem. Następnie uczniowie klasy 6a wraz z Panią Dyrektor Małgorzatą Perzyną oraz nauczycielami zaprezentowali najbardziej znane utwory z tomiku „Ballady i romanse”. Były to: „Romantyczność”, „Świtezianka”, „Rękawiczka”, „Powrót taty” oraz „Pani Twardowska”. Prezentacja wierszy wzbogacona została efektami wizualnymi i muzycznymi.

Mamy nadzieję, że obcowanie z niełatwymi, ale pięknymi i wartościowymi utworami wpłynie z czasem na ukształtowanie dobrego gustu czytelniczego, który jest tak istotny w dobie zalewu rynku wydawniczego pozycjami zaliczanymi do kultury masowej. Jeżeli chociaż jeden z uczestników polubi poezję po tym spotkaniu – to było warto.

Organizatorzy:

 Danuta Rogalska, Katarzyna Zawadzka, Agnieszka Kostyra, Magdalena Boruc


Szukaj

04 września 2023r.
Rozpoczęcie roku szkolnego
14 październik 2023r.
Dzień Edukacji Narodowej
01 listopad 2023r.
Wszystkich Świętych
11 listopad 2023r.
Narodowe święto Niepodległości
23 grudnia 2023r.
Zimowa przerwa Świąteczna