Październik obchodzony jest jako miesiąc bibliotek szkolnych, dlatego właśnie teraz pragniemy w sposób szczególny upowszechniać akcje związane z promocją książki i czytelnictwa. Na początku miesiąca odbyła się Noc Bibliotek. 11 i 18 października natomiast uczniowie klas 6. i 7d zostali zaproszeni do udziału w spotkaniu promującym wspólne głośne czytanie. Odbyło się ono w nawiązaniu do tegorocznej edycji Narodowego Czytania „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza oraz obwołanego na 2022 Roku Romantyzmu.

Spotkanie rozpoczęło się od podania informacji na temat celów poszczególnych akcji czytelniczych oraz zaprezentowaniu sylwetki i ciekawostek związanych z Adamem Mickiewiczem. Następnie uczniowie klasy 6a wraz z Panią Dyrektor Małgorzatą Perzyną oraz nauczycielami zaprezentowali najbardziej znane utwory z tomiku „Ballady i romanse”. Były to: „Romantyczność”, „Świtezianka”, „Rękawiczka”, „Powrót taty” oraz „Pani Twardowska”. Prezentacja wierszy wzbogacona została efektami wizualnymi i muzycznymi.

Mamy nadzieję, że obcowanie z niełatwymi, ale pięknymi i wartościowymi utworami wpłynie z czasem na ukształtowanie dobrego gustu czytelniczego, który jest tak istotny w dobie zalewu rynku wydawniczego pozycjami zaliczanymi do kultury masowej. Jeżeli chociaż jeden z uczestników polubi poezję po tym spotkaniu – to było warto.

Organizatorzy:

 Danuta Rogalska, Katarzyna Zawadzka, Agnieszka Kostyra, Magdalena Boruc


Szukaj

1 września 2022r.
Rozpoczęcie zajęć dydaktyczno-wychowawczych
14 października 2022r.
Dzień Edukacji Narodowej

1 listopada 2022r.
Wszystkich Świętych
11 listpada 2022r.
Narodowe Święto Niepodległości