W dniach 4 maja - 5 maja  2023 r. uczniowie klas 7c i 7d wraz z opiekunami udali się na dwudniową wycieczkę „Lublin na sportowo”. Pierwszego dnia w Janowie Lubelskim odbyły się zajęcia integracyjne. Realizacja postawionego celu wymagała od członków zespołu podziału zadań, odpowiedzialności za powierzony do realizacji „fragment układanki” oraz konsekwencji w działaniu. Po zajęciach uczestnicy wycieczki udali się do Ulanowa na kolację i nocleg. W drugim dniu wycieczki uczniowie poznali Lublin, jego historię i zabytki.

W czasie wędrówki po pięknych, malowniczych, bogato ukwieconych uliczkach miasta uczestnicy mieli okazję zwiedzić Wzgórze Zamkowe z Zamkiem Lubelskim, Bramę Grodzką, Bazylikę Dominikanów, Rynek, Trybunał Koronny, Archikatedrę, Bramę Krakowską oraz Nowy Ratusz. Interesującym elementem wycieczki była gra miejska, czyli turystyka z zagadkami. Była to ciekawa forma samodzielnego odkrywania tajemnic miasta. Uczestnicy gry podzieleni na grupy przemierzali miasto, kierując się informacjami zawartymi w otrzymanych materiałach i rozwiązując kolejne zadania. Na końcu na zwycięzców czekały zasłużone nagrody! Wycieczka była udana i pełna atrakcji. Wszyscy wrócili zadowoleni i uśmiechnięci.

Beata Woźniak, Katarzyna Waszczyk, Karina Wosztyl


Szukaj

13-28 stycznia 2024r.
Ferie zimowe
28 marzec - 2 kwietnia2024r.
Wiosenna przerwa świąteczna
03 maja 2024
Święto Konstytucji 3 Maja
14-16 maja 2024r.
Egzamin ósmoklasisty
30 maja 2024r.
Boże Ciało