11 listopada to data bliska sercu każdego Polaka. To dzień, w którym od 105 lat uświadamiamy sobie, jak wielką wartością jest wolność i jak wysoką cenę musieli zapłacić Ci, którzy ją dla nas wywalczyli. Wolność narodu to dar, to skarb najcenniejszy, o który trzeba dbać każdego dnia, by go nie utracić. Narodowe Święto Niepodległości staje się okazją, aby po raz kolejny przypomnieć sobie tę prawdę.

W piątek 10 listopada w naszej szkole odbyły się uroczyste akademie - pierwsza dla klas 4-8, druga – dla klas młodszych. Szkoła w Mrokowie po raz piąty wzięła udział w akcji „Szkoła do hymnu” - wspólnie odśpiewaliśmy cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie wyruszyliśmy w symboliczną podróż pociągiem historii, która stała się okazją do przypomnienia ważnych dla naszej Ojczyzny wydarzeń.

W czterech wagonach zostały zawarte 123 lata dziejów odradzania się wolnej Polski. Najmłodsi uczniowie przypomnieli symbole narodowe, a muzyką, tańcem i wierszem złożyli hołd tym, którzy walczyli o wolność naszego kraju. W czasie uroczystości Pani Dyrektor odwołała się do słów Jana Zamoyskiego „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”, podkreślając, jak ważne jest wychowanie dzieci i młodzieży w duchu patriotyzmu oraz umiłowania Ojczyzny.

Dalszy ciąg uroczystości odbył się w sobotę 11 listopada. Poczet Sztandarowy naszej szkoły wraz z Panią Dyrektor Małgorzatą Perzyną oraz Panią Katarzyną Waszczyk - nauczycielem historii uczestniczyli  w gminnych  uroczystościach upamiętniających  rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Przed Urzędem Gminy Lesznowola odbyło się wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego w ramach akcji „Niepodległa do hymnu!” oraz złożenie kwiatów przed obeliskiem upamiętniającym 100-lecie odzyskania niepodległości.

Zespół ds. promocji szkoły


Szukaj

04 września 2023r.
Rozpoczęcie roku szkolnego
14 październik 2023r.
Dzień Edukacji Narodowej
01 listopad 2023r.
Wszystkich Świętych
11 listopad 2023r.
Narodowe święto Niepodległości
23 grudnia 2023r.
Zimowa przerwa Świąteczna