11 listopada to data bliska sercu każdego Polaka. To dzień, w którym od 105 lat uświadamiamy sobie, jak wielką wartością jest wolność i jak wysoką cenę musieli zapłacić Ci, którzy ją dla nas wywalczyli. Wolność narodu to dar, to skarb najcenniejszy, o który trzeba dbać każdego dnia, by go nie utracić. Narodowe Święto Niepodległości staje się okazją, aby po raz kolejny przypomnieć sobie tę prawdę.

W piątek 10 listopada w naszej szkole odbyły się uroczyste akademie - pierwsza dla klas 4-8, druga – dla klas młodszych. Szkoła w Mrokowie po raz piąty wzięła udział w akcji „Szkoła do hymnu” - wspólnie odśpiewaliśmy cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie wyruszyliśmy w symboliczną podróż pociągiem historii, która stała się okazją do przypomnienia ważnych dla naszej Ojczyzny wydarzeń.

W czterech wagonach zostały zawarte 123 lata dziejów odradzania się wolnej Polski. Najmłodsi uczniowie przypomnieli symbole narodowe, a muzyką, tańcem i wierszem złożyli hołd tym, którzy walczyli o wolność naszego kraju. W czasie uroczystości Pani Dyrektor odwołała się do słów Jana Zamoyskiego „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”, podkreślając, jak ważne jest wychowanie dzieci i młodzieży w duchu patriotyzmu oraz umiłowania Ojczyzny.

Dalszy ciąg uroczystości odbył się w sobotę 11 listopada. Poczet Sztandarowy naszej szkoły wraz z Panią Dyrektor Małgorzatą Perzyną oraz Panią Katarzyną Waszczyk - nauczycielem historii uczestniczyli  w gminnych  uroczystościach upamiętniających  rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Przed Urzędem Gminy Lesznowola odbyło się wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego w ramach akcji „Niepodległa do hymnu!” oraz złożenie kwiatów przed obeliskiem upamiętniającym 100-lecie odzyskania niepodległości.

Zespół ds. promocji szkoły


Szukaj

21 czerwca 2024r.
Zakończenie zajęć dydaktyczno- wychowawczych