20.03.2023 r., w ramach podsumowania całorocznego programu edukacyjnego w zakresie edukacji cyfrowej, cyberbezpieczeństwa oraz kształcenia kompetencji przyszłości, nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskim Turnieju Be.Net.

Turniej to idealne narzędzie do realizacji zadań szkoły związanych z bezpieczeństwem cyfrowym oraz podstawowych kierunków polityki oświatowej państwa w zakresie wsparcia edukacji informatycznej i medialnej, w szczególności kształtowania krytycznego podejścia do treści publikowanych w Internecie i mediach społecznościowych oraz wykorzystania sztucznej inteligencji. 

Pytania w Turnieju były dostosowane do poziomu nauczania i wieku uczestników. Oddzielne zestawy pytań przygotowano  dla klas 1-3, 4-6, 7-8 szkół podstawowych. Turniej Be.Net  to forma grywalizacji online. Uczniowie odpowiadali na pytania w Turnieju online – ze szkoły lub z domu.

Pytania dotyczyły zagadnień: 

 • netykiety, 
 • bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w sieci, 
 • ochrony przed wirusami, wiarygodności w sieci (prawda i fałsz w Internecie), 
 • praw autorskich i plagiaryzmu, 
 • wirtualnej rzeczywistości, 
 • przeciwdziałania hejtowi i cyberprzemocy, 
 • higieny cyfrowej, 
 • gamingu, 
 • sztucznej inteligencji.

W turnieju wzięło udział 149 uczniów szkoły w Mrokowie.

Na poziomie klas 1-3 najlepsze wyniki uzyskali:

 • Julia Wiśniewska, 3D
 • Dominik Kubiak, 3C
 • Leopold Pizoń-Nowodworski, 1D.

W klasach 4-6 najlepsze wyniki uzyskali:

 • Konstancja Pizoń-Nowodworska, 4C
 • Hanna Brzozowska, 6C
 • Zofia Czajkowska, 6C

W kategorii klas 7-8 najlepsze wyniki uzyskali:

 • Nikodem Kruszewski, 8A
 • Magda Bialek, 8B
 • Yihan Shao „Sofii”, 7A

Nauczyciele informatyki:

Barbara Piechal, Marek Borowski, Adam Juchnikowski


Szukaj

13-28 stycznia 2024r.
Ferie zimowe
28 marzec - 2 kwietnia2024r.
Wiosenna przerwa świąteczna
03 maja 2024
Święto Konstytucji 3 Maja
14-16 maja 2024r.
Egzamin ósmoklasisty
30 maja 2024r.
Boże Ciało