Akcja “Ekozbiórka oddajciucha.pl” dobiegła końca. Przez dwa tygodnie, od 8 do 19 kwietnia, zbieraliśmy używane, ale nie zniszczone ubrania, zabawki, torebki i paski. Celem akcji, którą w naszej szkole organizowali uczniowie koła biologiczno-przyrodniczego i PCK jest uświadomienie sobie, że ograniczenie produkcji odzieży poprzez przekazywanie jej do ponownego użytku ma pozytywny wpływ na Naszą Planetę.  Według organizacji World Wildlife Fund do produkcji bawełny na jedną koszulkę potrzeba aż 2700 l wody!

W naszej akcji wzięła udział liczna grupa uczniów, a jej finał zbiegł się w czasie z obchodami Dnia Ziemi. Udało nam się wspólnie zebrać ponad 178 kg różnych produktów! Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do tego działania i zachęcamy do podejmowania podobnych wyzwań. Znaczna redukcja odpadów wpłynie w znaczący sposób na naszą wspólną przyszłość.


Szukaj

13-28 stycznia 2024r.
Ferie zimowe
28 marzec - 2 kwietnia2024r.
Wiosenna przerwa świąteczna
03 maja 2024
Święto Konstytucji 3 Maja
14-16 maja 2024r.
Egzamin ósmoklasisty
30 maja 2024r.
Boże Ciało